Volejbalový magazín

Desátá výhra pro Jihlavu, uspěla i Slavia proti Kladnu

Praha - Hokejisté pražské Slavie vyhráli šlágr první ligy na ledě Kladna 5:3 a vrátili se na třetí příčku tabulky. V čele zůstala Jihlava, která v Litoměřicích zvítězila 2:0 a úspěšnou šňůru prodloužila už na deset utkání bez ztráty jediného bodu.

Sestřih utkání Kladno - Slavia

Slavia začala v Kladně skvěle, už po šesti minutách vedla o dvě branky. Rytíři ale dokázali rychle reagovat a po Pituleho snížení na 1:2 měli rivala stále na dohled. Vyrovnání se však dočkala slušně zaplněná aréna až chvíli před koncem druhé třetiny.

Jenže domácí tým prospal podobně jako na začátku zápasu i úvod třetí části a Slavia si díky dvěma slepeným brankám Čermáka a Davida Hrušky opět vypracovala dvougólový náskok. Kladno sice znovu snížilo, ale vítězství už si hosté vzít nenechali. Naopak do prázdné branky pečetil zisk tří bodů Kubica.

Jihlava se v Litoměřicích nemohla dlouho prosadit a domácí tým hrál s lídrem vyrovnaný zápas. Hrdiny zápasu byli oba gólmani, šťastnějším byl nakonec hostující David Honzík a s čistým kontem dovedl tým k výhře 2:0. Zápas rozhodl Tomáš Kaláb, neboť pět minut před koncem otevřel skóre a druhý gól přidal do prázdné branky.

Benátky nad Jizerou doplatily v souboji s Prostějovem na mizerný úvod. Jestřábi ve 23. minutě vedli už 3:0 a vyhnali z branky Hosnedla, jehož vystřídal Vacek. Domácí pak začal dohánět ztrátu, na rozdíl jedné branky však snížili až tři minuty před koncem. Dramatické chvilky hosté i přes oslabení v posledních sekundách přestáli.

Severočeské derby mezi Ústím a Mostem přineslo vedle jednoznačné výhry domácího Slovanu 5:1 také 105 trestných minut. Zejména závěr zápasu byl ve znamení šarvátek a tři hráče poslali sudí předčasně do šaten. S osobními tresty opustili led domácí Ladislav Gengel a hostující Martin Baránek a Jan Bittner. Tři gólové nahrávky připravil ústecký Antonín Melka.

Šumperk doma porazil Třebíč až díky gólu Aleše Holíka ve čtvrté sérii nájezdů. Trefa na 2:1 zároveň dostala domácí z poslední příčky tabulky, na kterou znovu klesl Most.

Výsledky 1. ligy:

Litoměřice - Jihlava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 55. a 60. Kaláb. Rozhodčí: Pražák - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:7, navíc Krstev (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1130.

Ústí nad Labem - Most 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 6. Látal, 31. Kuchler, 38. Křivohlávek, 47. Gengel, 57. Pohl - 10. Tauš. Rozhodčí: Würtherle - Šmika, Štětina. Vyloučení: 6:9, navíc Gengel - Baránek, Bittner všichni 5 min a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1111.

Šumperk - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Drtil, rozhodující sam. nájezd Holík - 20. Pekr. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Měkýš. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 900.

Branky: 42. Drtil, rozh. náj. Holík - 20. Pekr. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Měkýš. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0.

Kladno - Slavia Praha 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 9. Pitule, 37. Skuhravý, 51. Rudovský - 2. Robinson, 6. Mikulík, 45. Čermák, 46. D. Hruška, 60. Kubica. Rozhodčí: Zubzanda - Kokrment, Malý. Vyloučení: 7:9, navíc Skuhravý (Kladno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3409.