Buly - debata expertů

Boleslav prohrála po nájezdech, Ústí nestačilo na Kadaň

Praha - Hokejisté vedoucího týmu první ligy Mladé Boleslavi prohráli v 41. kole na vlastním ledě 3:4 po nájezdech se Šumperkem. Druhá Olomouc tak po výhře 2:1 v prodloužení nad Benátkami nad Jizerou snížila ztrátu na tři body, Středočeši však mají zápas k dobru. Ústí nad Labem doma prohrálo s Kadaní.

Ústí nad Labem - Jihlava

Šumperk na ledě favorita poslal do vedení už ve druhé minutě Radim Matuš, domácí ale díky Lukáši Pabiškovi brzy vyrovnali. Hosté poté po zásazích Adama Červenky a Jana Tesaříka získali dvoubrankový náskok, který drželi až do 55. minuty.

Potom ale po mohutném náporu snížil Jaroslav Kasík a vzápětí vyrovnal z trestného střílení Tomáš Nouza. V prodloužení gól nepadl a na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž rozhodl Jakub Hulva. Šumperk navázal na předchozí výhru 4:3 v prodloužení s druhou Olomoucí, zatímco Boleslav prohrála doma podruhé za sebou.

Také favorizovaná Olomouc v zápase s Benátkami dlouho prohrávala, když za hosty v 16. minutě skóroval po lehkém nahození od modré Tomáš Mrkvička. Domácí vyrovnali v přesilové hře osm minut před koncem díky Jiřímu Řípovi. Prodloužení rozhodl už po dvaceti vteřinách kapitán Olomouce Jakub Bartoň.

Benátky utrpěly sedmou prohru za sebou a ztrácejí na deváté příčce nadále tři body na Hradec Králové. Východočeši, kteří drží poslední postupovou pozici do play-off, podlehli 3:4 v prodloužení v Havlíčkově Brodu.

41. kolo první hokejové ligy:

Ústí nad Labem - Kadaň 2:4 (0:1, 0:1, 2:2) Branky: 43. D. Boháč, 54. Handlovský - 5. Račuk, 32. Gajovský, 48. Mazanec, 52. Chlouba. Rozhodčí: P. Würtherle - Komárek, Krátký. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1 268.

Třebíč - Jihlava 2:3 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 16. a 38. Dočekal - 15. Jeslínek, 30. Velecký, rozhodující sam. nájezd Čachotský. Rozhodčí: Pešina, Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:8, navíc Dočekal (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3 140.

Mladá Boleslav - Šumperk 3:4 po nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0) Branky: 8. Pabiška, 55. Kasík, 57. Nouza - 2. Matuš, 11. Červenka, 24. Tesařík, rozhodující sam. nájezd Hulva. Rozhodčí: Pražák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1 830.

Olomouc - Benátky nad Jizerou 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Branky: 52. Řípa, 61. Bartoň - 16. Mrkvička. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 728.

Písek - Litoměřice 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) Branky: 14. Sedláček, 44. Růžička - 35. Antončík z trestného střílení, 50. Kafan, 62. Hašek. Rozhodčí: Schmejkal - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 355.

Beroun - Most 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) Branky: 4. Fiedler, 27. Jonáš, 40. Lenc, 51. Stromko - 20. Frolík, 54. Divíšek. Rozhodčí: Pavlovič - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:2. Diváci: 100.

Havlíčkův Brod - Hradec Králové 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0) Branky: 58. a 65. Rytnauer, 29. Havel, 37. Polodna, - 15. a 20. Švagrovský, 59. Moskal. Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Reich. Vyloučení: 8:11, navíc Karlíček (Hradec) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 956.