Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Američané se stali mistry světa do 18 let

Fargo (USA) - Hokejisté domácích Spojených států amerických zvítězili ve finále mistrovství světa hráčů do 18 let nad Ruskem vysoko 5:0. Jsou tak jasně nejúspěšnějším reprezentačním výběrem za posledních pět let, když vyhráli třikrát zlato, jednou byli druzí a jednou třetí. Na medaili naopak nedosáhl obhájce titulu Kanada. V duelu o třetí místo s Finskem prohrála až na samostatné nájezdy 4:5.

Hokej
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Mladí Američané toužili ve finále nejen po mistrovském titulu, ale chtěli Rusům vrátit i jedinou porážku na šampionátu ze základní skupiny, kde jim podlehli 5:6. Od samého začátku také nenechal zámořský favorit nic náhodě. Hned ve druhé minutě Američanům rozhodčí přiřkl přesilovku a na její využití jim stačila díky přesně trefě Fowlera půlminuta. V polovině 10. minuty pak přidal druhý gól Nieto.

Ani ve druhém dějství se obraz hry vůbec nezměnil. Ke třetímu gólu zámořského výběru navíc znovu přispěl Kicyn, který musel stejně jako při prvním gólu ve 22. minutě opět na lavici hanby, ale poroučel se z ní zpět na led ještě o něco dříve než v prvním případě. Tentokrát totiž stačilo Wrennovi na gól jen 19 sekund.

Když pak v nástupu do třetího dějství přidali dvě branky v rozmezí 70 vteřin Brown a Bourque, bylo o novém mistru světa jasno. Američané pak už bojovali pouze o čisté konto gólmana Campbella. Ten nakonec pochytal všech 17 střel, domácí jich na ruskou branku vyslali 43.

Finští hokejisté vydřeli bronz

V souboji zklamaných semifinalistů neuspěl obhájce titulu z Kanady. Finy nezlomil ani průběžný stav 1:4 po gólu Kanaďana Hollanda na konci 36. minuty. Hrdinou zápasu se totiž stal finský forvard Rajala, který ve zbytku utkání vstřelil dvě branky, a navíc rozhodl i samostatné nájezdy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy