V šachu

Vsetín se po lupu v Pardubicích a zaváhání Poruby s Prostějovem posunul do čela

Zaváhání hokejistů Poruby ve 29. kole první ligy v domácím zápase s Prostějovem využil Vsetín. Ten si z Pardubic přivezl výhru 3:2 a sedmým vítězstvím za sebou se posunul do čela tabulky. Druzí Ostravané mají ale oproti novému lídrovi zápas k dobru. Zlín pod novým trenérem Milošem Říhou mladším i podruhé prohrál, ale poprvé bodoval. V Pelhřimově podlehl domácí Jihlavě 3:4 v prodloužení.

Vsetínský Adam Hořanský
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Vsetín se záložním týmem Dynama prohrával od 29. minuty po brance Ondřeje Matýse, ale v čase 37:19 v přesilové hře vyrovnal Jan Berger a 33 sekund před koncem druhé třetiny otočil stav Jan Štefka. Ve 46. minutě smazal ztrátu obránce Tomáš Hanousek, ale v čase 54:16 rozhodl zadák Ondřej Smetana.

Poruba po sérii tří výher podruhé za sebou nebodovala. Prostějov vyhrál popáté v řadě a neztratil při této šňůře ani bod. Hostující Jestřáby dostal do vedení v polovině úvodní části Martin Pěnčík a 56 sekund před první pauzou zvýšil Filip Jansa.

Ve 27. minutě při hře čtyř proti čtyřem zajistil Prostějovu Daniel Malák náskok 3:0. V čase 36:49 sice snížil z trestného střílení Michal Vachovec, ale za 60 vteřin vrátil hostům tříbrankové vedení Jan Slanina. Stav už se nezměnil a Jestřábi se Porubě, která má ještě dva zápasy k dobru, přiblížili na rozdíl dvou bodů.

Zlín pod Říhou, který nahradil Rostislava Vlacha, ve středu prohrál v Šumperku 1:3. V Pelhřimově proti domácí Jihlavě musel dohánět ztrátu od 10. minuty, kdy skóroval Patrik Miškář. Za 51 sekund sice pokračující přesilovou hru využil Petr Mrázek, ale Dukle vrátil ve 14. minutě vedení Richard Cachnín a 10 vteřin před koncem první třetiny upravil Tobiáš Handl na 3:1.

Ve 32. minutě dostal Berany na kontakt Vojtěch Riedl a v polovině třetí třetiny vynutil nastavení Ondřej Kachyňa. V čase 63:29 rozhodl Radek Pořížek. Dukla popáté za sebou bodovala a z toho počtvrté vyhrála. Zlín prohrál pátý z posledních šesti duelů.

Čtvrtá Třebíč potřetí za sebou naplno bodovala. Porazila doma 3:1 Frýdek-Místek, který naopak počtvrté v řadě prohrál. Na ledě Horácké Slavie vedl po 104 sekundách díky gólu Michala Ramika v oslabení. Mezi 23. a 36. minutou ale otočili stav Václav Krliš, Jakub Malý a Martin Dočekal, který využil přesilovku. V závěru ještě pečetil výsledek David Michálek.

Po sérii čtyř porážek zabral Přerov, který doma zdolal předposlední Slavii 2:0. Po 118 sekundách otevřel skóre Slovinec Rok Macuh a v 53. minutě pojistil výhru David Březina. Brankář Michal Postava udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Sokolov zdolal Šumperk 2:1 a doma zvítězil počtvrté v řadě. Hostující Draky sice po pěti minutách dostal do vedení Lukáš Nedvídek, ale ve druhé třetině vyrovnal bek Adam Rulík a ve 46. minutě dovršil obrat Baníku Petr Hauser.

Čtvrtou porážku za sebou si připsal dvanáctý Kolín, který podlehl v Litoměřicích 1:2 po samostatných nájezdech. Hostující Kozly dostal do vedení v polovině druhé třetiny v přesilové hře Matěj Morong, ale ve 39. minutě odpověděl také v početní výhodě Lukáš Válek. V rozstřelu se jako jediný prosadil domácí Josef Slavíček.

Výsledky 29. kola první hokejové Chance ligy:

Poruba - Prostějov 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 37. Vachovec z tr. střílení - 10. Pěnčík, 20. Jansa, 27. Malák, 38. Slanina. Rozhodčí: Šudoma, Micka - Polák, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 841.

Jihlava - Zlín 4:3 v prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 10. Miškář, 14. Cachnín, 20. Handl, 64. Pořízek - 10. P. Mrázek, 32. Riedl, 51. Kachyňa. Rozhodčí: Skopal, Zubzanda - Kleprlík, Kotlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 724.

Přerov - Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Macuh, 53. Březina. Rozhodčí: Cabák, Koziol - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 672.

Vsetín - Pardubice B 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 38. Berger, 40. Štefka, 55. O. Smetana - 29. Matýs, 46. Hanousek. Rozhodčí: Hucl, Rapák - Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1792.

Sokolov - Šumperk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 35. A. Rulík, 46. Hauser - 6. Nedvídek. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 325.

Litoměřice - Kolín 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 39. Válek, rozhodující sam. nájezd Slavíček - 31. Morong. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Kokrment, Maňák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 820.

Třebíč - Frýdek-Místek 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 23. Krliš, 31. Malý, 36. Dočekal, 60. D. Michálek - 2. Ramik. Rozhodčí: Bejček, Květoň - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1026.