FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Slavia zdolala Ústí v prodloužení, Kladno překvapivě padlo s Přerovem

Praha - Hokejisté vedoucího Kladna podlehli v 11. kole první ligy na ledě Přerova překvapivě hladce 0:4 a jejich náskok před druhou Slavií i třetím Prostějovem se snížil na tři body. Slavia zvítězila na ledě Ústí nad Labem 2:1 v prodloužení a Prostějov doma vyhrál nad Havířovem 7:3. Čtvrté České Budějovice doma přehrály 3:1 Benátky nad Jizerou.

Sport
zdroj: ČT4

Kladenští Rytíři po čtyřech výhrách za sebou poznali přemožitele. Přerov dostal do vedení v sedmé minutě v přesilovce obránce Jakub Ferenc a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto už v 35. minutě, kdy domácí vedli o čtyři góly. Branku a asistenci si v utkání připsal Vlastimil Dostálek. To druhá Slavia dokázala vyhrát v Ústí, kde po trefě Antonína Duška vedla už po dvou minutách hry.

Domácí vyrovnali zásluhou Patrika Poulíčka, zkraje prodloužení ale o vítězství hostů rozhodl Milan Mikulík. Prostějov stejně jako Slavia vyhrál potřetí za sebou. Po první třetině byl stav vyrovnaný 2:2, ale Jestřábi rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:1. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl útočník Lukáš Krejčík.

Havířov prohrál popáté v řadě. Svou domácí neporazitelnost potvrdily České Budějovice, jež před téměř pěti tisíci diváky zvítězily 3:1 nad Benátkami nad Jizerou. Střelcem kola se stal útočník Třebíče Richard Kristl, který třemi góly zařídil výhru v Kadani 4:3. Jihlavská Dukla zvítězila hladce 4:0 ve Frýdku-Místku a poslední Most podlehl 2:4 Litoměřicím.