Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Kanada

Přibyl po návratu: Jsem rád, že to mám za sebou. Moc děkuju fanouškům

Daniel Přibyl naskočil za Spartu do zápasu poprvé po více než pěti letech, během kterých ho trápilo vleklé zranění kolene. V domácím zápase s Libercem se mohl radovat z vítězného návratu, i s jeho přispěním Sparta soupeře porazila 4:1.

Radost Daniela Přibyla
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Jsem rád, že jsem to nějak odehrál a mám to za sebou. Asi mi to ale ještě úplně nedochází. Na druhou stranu zatím není prostor nějak moc slavit a zároveň si ulevovat. Ten cíl je jasný, i nadále pokračovat a hrát. Tohle je takový hezký milník, teď na to ale musím hlavně dál navázat," řekl po utkání novinářům očividně šťastný Přibyl.

Devětadvacetiletý forvard se v posledních dnech rozehrával v první lize v partnerském Sokolově. Za ten stihl odehrát tři zápasy a v posledním utkání proti Kolínu dokonce skóroval. Dnes se dočkal vysněného návratu také v dresu s 'eskem' na hrudi a před zápasem s ním cloumaly emoce.

"Emoce tam samozřejmě byly, ale bylo to trochu jiné tím, že už jsem měl za sebou nějaký zápas. Ale zase to bylo po dlouhé době na Spartě, kde jsem předtím hrál. Byl jsem před zápasem nervózní. Jakmile jsem ale vyjel s klukama na led při rozbruslení, tak mě nervozita začala opouštět a se začátkem zápasu to už bylo v pohodě," uvedl Přibyl, který za Spartu nastoupil naposledy v sezoně 2015/2016.

K rychlému návratu do sestavy Sparty mu pomohla také zranění hned několika útočníků. "Ani nevím, čím se to tak urychlilo. Asi mi pomohla shoda náhod a okolností, že kluci tady jsou momentálně zranění. Nebo jsem prostě šel zrovna s taškou kolem, trenéři mě odchytili a řekli, že budu hrát," smál se Přibyl.

V oficiálním zápise figuroval přitom v sestavě Sparty již pro páteční zápas v Hradci Králové, na poslední chvíli však z jeho startu sešlo.

"V pátek s Hradcem to bylo hodně narychlo, ještě se to zkrátka nepovedlo. Nakonec mě do zápasu nepustily zažívací potíže. Jsem už ale zvyklý na tyhle změny na poslední chvíli, takže už upřímně ani nic neočekávám, zkrátka přijde to, co přijde," nedělal si těžkou hlavu Přibyl, kterého v roce 2011 draftoval Montreal jako 168. hráče celkového pořadí.

Z pozice centra čtvrtou formaci s Jakubem Konečným a Tomášem Jandusem a na ledě strávil celkem 10 minut a 28 vteřin. Chodil i na přesilovku a dostal se do jedné slibné šance. Celkově zanechal velmi dobrý dojem.

"Svůj výkon nemůžu sám úplně hodnotit, od toho jsou asi spíš trenéři. Určitě tam byly nějaké dobré momenty a taky nějaké horší. Celkově ale převládá spokojenost a radost z vítězství," pochvaloval si Přibyl, jehož jméno tisícovka fanoušků v O2 areně vyvolávala ještě dlouho po skončení utkání.

"Fanouškům moc děkuju, bylo to příjemné. Chtěl jsem se soustředit především sám na sebe, ale samozřejmě jsem to nějak vnímal. Omezení je takové, jaké je. I přesto si myslím, že atmosféra nebyla úplně špatná. Bohužel jsem ale nemohl mít v hledišti nikoho blízkého," posteskl si Přibyl, který zatím netuší, zda příště naskočí znovu za Spartu, nebo v Sokolově.

"O dalším programu jsme zatím nemluvili. Po všem, čím jsem si prošel, se také čeká na můj pocit a jak bude reagovat tělo a koleno na zátěž. Zatím je ale vše dobré, zdá se být v pořádku. Chci jít den za dnem a moje nasazení do dalších utkání je čistě v rukou trenérů," dodal na závěr Přibyl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články