Kladno otočilo šlágr s Motorem, Vsetín neuspěl potřetí v řadě

České Budějovice prohrály v 53. kole první ligy na ledě Kladna 2:4 a přišly o čtyřzápasovou vítěznou sérii. Motor přitom vedl už 2:0, ale Rytíři vstřelili čtyři góly v rozmezí 25. a 51. minuty. V pořadí druhý Vsetín nestačil na Frýdek-Místek a po porážce 3:4 prodloužil čekání na výhru na tři duely. Jihlava, která si poradila s Třebíčí 6:3, tak navýšila vedení v čele tabulky na deset bodů.

Utkání České Budějovice – Kladno
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Duel v Kladně měl slavnostní nádech a nesl se v duchu oslav 60. výročí od prvního ze šesti titulů klubu v sezoně 1958/59. Majitel Jaromír Jágr předal před utkáním památeční dresy tehdejším šampionům Jiřímu Kulíčkovi, Václavu Fröhlichovi, Zdeňku Landovi, Vladimíru Kopeckému a Františku Šebkovi.

Na ledě si Rytíři spravili chuť po třech porážkách, byť se pro ně souboj s Jihočechy vůbec nevyvíjel dobře. Po trefách Codyho Bradleyho a Zdeňka Kutláka prohrávali ve 24. minutě už 0:2, výsledek ale otočili. Ve druhém dějství smazali ztrátu Daniel Kružík se Šimonem Jelínkem a v 50. minutě rozhodl v přesilové hře Matyáš Zelingr. Za 33 sekund ještě dovršil výsledek Ladislav Zikmund.

Kladno si připomnělo oslavy prvního titulu a porazilo České Budějovice

Jihlava v Třebíči před 3673 diváky už ve čtvrté minutě prohrávala po brankách Lukáše Formana a Roberta Havláta, ale obrat zahájili ještě v úvodním dějství Miha Štebih s Tomášem Jiránkem a ve 27. minutě dostal favorita poprvé do vedení Matěj Pekr.

Náskok lídra zvýšil před polovinou třetí třetiny v přesilové hře Adam Zeman a vzápětí se trefil i slovenský útočník Juraj Bezúch, čerstvá posila z Hradce Králové. Na snížení Matěje Psoty odpověděl 16 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Nicolas Werbik.

Vsetín potřetí za sebou nebodoval při celkovém skóre 6:16. Ve Frýdku-Místku přitom ve 13. minutě vedl už 3:1, když na úvodní gól Rostislava Martynka odpověděli Mitchell Theoret, Ondřej Kopta a Vojtěch Šilhavý. Jenže 15 sekund před koncem první třetiny snížil Patrik Husák a v úvodu druhé části dovršili obrat Jan Hladonik a Vít Christov, který využil přesilovou hru pěti proti třem.

Devátý Frýdek-Místek se drží v boji o osmičku pro play-off o dva body za osmým Prostějovem, který zvítězil na ledě poslední Kadaně 7:2. V dresu jestřábů si připsal hattrick a jednu asistenci Tomáš Divíšek a pět bodů za pět asistencí zaznamenal Lukáš Žálčík. Kadaň prohrála už 18. zápas za sebou.

Pátý Havířov podlehl doma 1:2 sedmému Přerovu, který se na svého soka bodově dotáhl. Stejně tak i šesté Litoměřice, jež doma zvítězily nad Benátkami nad Jizerou 6:2.

Pražská Slavia prohrála na ledě předposledního Ústí nad Labem v utkání plném obratů 4:5 a na jedenácté pozici se jí postupová osmička do vyřazovacích bojů vzdálila už na devět bodů. Zápas rozhodl 50 sekund před koncem Roman Chlouba.

Slavia po sestupu z extraligy po 21 letech v roce 2015 byla od té doby ve třech sezonách druhé nejvyšší soutěže vždy minimálně v semifinále a hrozí jí nejhorší výsledek od sezony 1989/90, kdy skončila v první lize dvanáctá.

53. kolo první hokejové Chance ligy:

Ústí nad Labem - Slavia Praha 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Branky: 7. a 26. Grim, 37. Šťovíček, 54. Krliš, 60. Chlouba - 12. O. Najman, 19. Šmerha, 41. L. Krejčík, 46. Hrdinka. Rozhodčí: Grech, Souček - Beneš, O. Doležal. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. Diváci: 571.

Kladno - České Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 25. Kružík, 36. Š. Jelínek, 51. Zelingr, 51. Zikmund - 20. Bradley, 24. Kutlák. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:10, navíc Z. Doležal (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4352.

Frýdek-Místek - Vsetín 4:3 (2:3, 2:0, 0:0)
Branky: 4. Martynek, 20. Husák, 21. Hladonik, 23. Christov - 6. Theoret, 10. Kopta, 13. Šilhavý. Rozhodčí: Přikryl, Barek - Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Diváci: 2203.

Kadaň - Prostějov 2:7 (0:4, 0:1, 2:2)
Branky: 44. J. Svoboda, 48. Tupý - 20., 50. a 53. Divíšek, 11. a 32. Račuk, 15. Nouza, 18. Prokeš. Rozhodčí: Luczków, Jechoutek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 10:2. Využití: 0:3. Diváci: 293.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
Branky: 28. a 47. Korkiakoski, 10. Průžek, 22. Daniel Voženílek, 49. Kropáček, 56. M. Kadlec - 46. a 57. Burda. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 5:3, navíc Aubrecht (Benátky nad Jizerou) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1124.

Havířov - Přerov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Pořízek - 27. Gago, 45. Tomi. Rozhodčí: Obadal, J. Kašík - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2248.

Třebíč - Jihlava 3:6 (2:2, 0:1, 1:3)
Branky: 3. L. Forman, 4. R. Havlát, 57. Psota - 11. Štebih, 18. Jiránek, 27. Pekr, 48. A. Zeman, 51. Bezúch, 60. Werbik. Rozhodčí: J. Doležal, Dědek - Kotlík, Bartek. Vyloučení: 6:5, navíc Bilčík (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3673.