Hokejisté Mladé Boleslavi jsou zpátky v čele

Praha – Zpět do čela první hokejové ligy se vrátila Mladá Boleslav. Po jednoznačném vítězství 6:1 nad Havlíčkovým Brodem vedou Středočeši o bod před Ústím nad Labem. O třetí místo i o sérii pěti výher přišla Třebíč, která na svém ledě podlehla Šumperku 0:3. Třetí je Olomouc, která proti Mostu splnila roli favorita a vyhrála 2:0.

Radost hráčů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Do poloviny zápasu vypadal souboj v Mladé Boleslavi s Havlíčkovým Brodem poměrně vyrovnaně. Na Loskotův gól odpověděl v úvodu druhé třetiny hostující Protivný, pak ale Havlíčkobrodští dostali studenou sprchu. Během 78 sekund si Bruslařský klub vybudoval rozhodující náskok díky Pabiškovi, Rysovi a Hrdelovi.

Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)Branky: 36. a 44. Hrdel, 6. Loskot, 34. Pabiška, 36. Rys, 59. Lenc - 23. Protivný. Rozhodčí: Fraňo, Horák - Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2 580.

V úvodu dalšího utkání měla více šancí domácí Třebíč, ale góly pak dával Šumperk. V 27. minutě se při vlastním oslabení od modré trefil Holík, krátce nato zvýšil šumperské vedení Staněk. Ve třetí části si hosté ze severu Moravy náskok zkušeně hlídali, navíc šest minut před koncem zpečetil jejich výhru Vrdlovec.

Třebíč - Šumperk 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)Branky: 27. Holík, 33. Staněk, 54. Vrdlovec. Rozhodčí: Volf - Černý, Reich. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 290.

V zápase Olomouc - Most se ujali vedení Hanáci v páté minutě po Hamplově gólu, náskok jim pak v třetí třetině pojistil útočník Kucsera. Jihlava podruhé za sebou na domácím ledě zvítězila a gólman Rittich při výhře 4:0 nad Benátkami opět udržel čisté konto. Na druhé straně naopak po třech inkasovaných brankách v první třetině zamířil Stejskal na střídačku a utkání dochytal náhradník Vošvrda.

Utkání soupeřů ze spodku tabulky skončilo v Písku lépe pro hosty z Berouna. Ti přitom nepředvedli nijak oslnivý výkon, v důležitých momentech je ale dokázal podržet brankář Furch, který si nakonec při výhře 2:0 také připsal čisté konto. Po čtyřech porážkách se tak Středočeši radovali z vítězství.

Pouze jednu branku ze hry viděli fanoušci v Hradci Králové, kde Kadaň zvítězila 2:1 po nájezdech. Východočeši přišli o svou neprůstřelnost na domácím ledě po dlouhých 156 minutách, když na konci druhé třetiny poslal Kadaň do vedení z trestného střílení Seman. Dvojnásobnou přesilovku ve třetí části proměnili Hradečtí ve vyrovnání, v samostatných nájezdech ale zajistil Kadani druhý bod opět Seman.

Hradec Králové - Kadaň 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)Branky: 47. Chmelíř - 39. z tr. střílení a rozh. nájezd Seman. Rozhodčí: Šír, Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 825.

Písek - Beroun 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Bárta, 59. Kaláb. Rozhodčí: Hejduk - Flegl, Zíka. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 350.

Olomouc - Most 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Hampl, 50. Kucsera. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 832.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 20. Hodek, 2. Velecký, 42. Zeman. Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 6:11, navíc Krupka, Malec - Štich, Jech všichni 5 min. a do konce utkání, Vošvrda (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1 045.