Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Slávistický expres se zadrhl, Most stále čeká na prvního přemožitele

Po úvodních pěti kolech se pyšnily stoprocentní úspěšností, ale vítězná série už je minulostí. Házenkářky Slavie totiž dvakrát v řadě nestačily na slovenského soupeře. V sobotu musely skousnout porážku v Michalovcích a tentokrát padly doma s Prešovem 21:25. Svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky proto klesly na čtvrté místo, Prešov poskočil na pátou pozici. I nadále vede suverénní Most, který zdolal Veselí nad Moravou 30:24. 

Jana Chlupová (uprostřed) ze Slavie střílí na branku
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Slovenský celek se v Edenu ujal vedení ve 4. minutě a až do konce duelu ho nepustil. "Doplatili jsme na nepřesnosti a také šestnáct nevynucených chyb. Jsme zklamaní z toho, jak děvčata neplnila taktické úkoly, které jsme si naplánovali. Věřím, že to byl den blbec, zápas blbec a že jsme si smůlu pro celou sezonu právě tímto zápasem vybrali," uvedl Řezáč.

Most uhájil pozici jediného neporaženého týmu a v čele tabulky má pětibodový náskok. Veselí sice v prvním poločase drželo s českými mistryněmi krok, ale po změně stran se v domácím dresu začalo střelecky dařit Sáře Kovářové a Simoně Szarkové, jež zakončily duel shodně s devíti brankami.

"V prvním poločase jsme měli obrovský problém se prosadit přes vynikající brankářku soupeře. Naší největší nemocí je v poslední době koncovka. Neproměňujeme šance a nedostaneme se do obvyklého tempa. Momentálně máme i velký problém s proměňováním sedmiček," posteskl si mostecký kouč Peter Dávid.

Interliga házenkářek - 9. kolo:

Slavia Praha - Prešov 21:25 (8:11)
Nejvíce branek: Šetelíková 5, Galušková 5/1, Novotná 3 - Bačíková 6/3, Gajdošová 5, Lebeděvová a Harčarufková po 4.

Zlín - Písek 28:19 (13:12)
Nejvíce branek: Sobieská 7/4, Očadlíková 6, Kolářová, Mizerová a Polomíková po 3, Hubová 3/1 - Kubišová, Michková, Novotná a Šelaisová po 3, Součková 3/1.

Olomouc - Šaľa 28:29 (11:17)
Nejvíce branek: Kubáčková 8, Hurychová, T. Fryčáková a V. Fryčáková po 3 - Klučková 7/3, Bujnochová 6, Bahýlová 5.

Bánovce nad Bebravou - Michalovce 25:36 (15:19)
Nejvíce branek: Matušincová 8/2, Turková 4, Halmová 4/1 - Holešová 13, Trúnková 7, Rebičová 3, Habánková 3/2.

Most - Veselí nad Moravou 30:24 (12:11)
Nejvíce branek: Szarková a Kovářová po 9, Zachová 5/2 - Šustková 7/1, Novotná 4, Olšovská 4/2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy