Golf Time

Překvapení na Euru. Házenkáři Francie jen remizovali se Švýcarskem, Němci a Maďaři postupují

Olympijští vítězové z Francie nepotvrdili svou roli favorita a na mistrovství Evropy remizovali se Švýcarskem 26:26. Jejich posledním soupeřem ve skupině budou Němci, kteří si po vítězství nad Severní Makedonií 34:25 zajistili postup ze skupiny.

Francouzi na švýcarské házenkáře nevyzráli
zdroj: REUTERS

Švýcaři, kteří v úvodním duelu ME prohráli s Německem, drželi s Francouzi dlouho krok. Vicemistrům světa stejně jako ve vítězném zápase proti Severní Makedonii příliš nevyšel úvod a v poločase bylo utkání vyrovnané. Po přestávce se sice Francie dostala do čtyřgólového vedení, ale Švýcaři, kteří měli výraznou podporu fanoušků v berlínské hale, opět srovnali.

Když minutu před koncem neproměnil Melvyn Richardson sedmičku, mělo Švýcarsko dokonce šanci na senzační výhru, ale vítězný gól nevstřelilo. Devětkrát se v jeho dresu trefil Lukas Laube, nejlepším střelcem Francie byl se sedmi brankami Dika Mem.

Další bývalí mistři Evropy Španělé napravili úvodní vysokou porážku 29:39 s Chorvatskem a zdolali 36:24 Rumunsko. V čele skupiny B jsou Chorvatsko a Rakousko, které se dnes rozešly s remízou 28:28. Prvním postupujícím ze skupiny C je Maďarsko, jež díky úspěchu 28:27 nad Srbskem přidalo druhou výhru.