Následuje
Marcialonga

Odveta se nepovedla. Házenkáři tentokrát podlehli Černé Hoře o gól

Zatímco v prvním utkání proti Černé Hoře vyšla koncovka českým házenkářům, tentokrát se v odvetné přípravě v Podgorici radoval soupeř, který zvítězil těsně 23:22. Černohorcům se povedl už první poločas, který ovládli 15:12. Nejlepšími českými střelci byli v utkání Milan Kotrč se Stanislavem Kašpárkem, autoři čtyř branek.

Stanislav Kašpárek
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Dnešní zápas byl opět vyrovnaný. Nezachytili jsme začátek, nebyli jsme na úvod tohoto utkání připraveni tak dobře jako včera. Přestože jsme podali, myslím si, lepší výkon než v prvním zápase, prohráli jsme. A to hlavně kvůli tomu, že jsme neproměnili spoustu šancí," řekl jeden z dvojice českých trenérů Jan Filip.

"Naopak velmi dobře fungovala obrana podpořená dobrým výkonem brankáře Tomáše Mrkvy. V útoku jsme si vytvořili lepší šance, ale jejich neproměňování nás stálo vítězství," doplnil Filip.

Dvěma zápasy v Podgorici odstartoval český tým novou sezonu, jejímž vrcholem bude lednové mistrovství Evropy v Chorvatsku. Reprezentace se utká ve skupině s Maďarskem, Dánskem a Španělskem. Na šampionátu budou startovat i Černohorci. V Podgorici chyběli Ondřej Zdráhala, Libor Hanisch, Miroslav Jurka a Petr Šlachta a oproti pátečnímu utkání nenastoupil Diudonné Mubenzem.

"Týdenní soustředění pro nás splnilo svůj účel. Sešli jsme se po delší době, zapracovali jsme na herních věcech. I když soupeř byl pro nás trochu jiný tím, že bránil netradičně obranu dva čtyři a museli jsme se s tím porvat, byl na naší straně vidět posun v obraně. Tato zkouška byla pro nás důležitá, protože i na takovou obranu můžeme u svých budoucích soupeřů narazit," doplnil Filip.

Přípravné utkání házenkářů v Podgorici:

Černá Hora - ČR 23:22 (15:12)

Sestava a branky ČR: Mrkva, Galia - Hrstka 2, Bečvář 1, Sobol 3, Horák 1, Kotrč 4, Stehlík, Babák 3, Petrovský 2, Škvařil, Zeman 1, Kašpárek 4, Kasal, Landa 1. Nejvíce branek Č. Hory: M. Vujovič 8, Čavor 5. Rozhodčí: Ražnatovič, Pavičevič (oba Č. Hora). Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/4. Vyloučení: 6:7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy