Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR

Neprohrály jsme, byla to sezona snů, řekla po dalším úspěchu házenkářka Malá

Házenkářka Veronika Malá je nadšená, že o víkendu završila sezonu "snů". Osmadvacetiletá česká reprezentantka s Bietigheimem ovládla Německý pohár a zkompletovala sbírku vítězných trofejí - už předtím s týmem vyhrála Bundesligu a druhou nejvýznamnější pohárovou soutěž Evropskou ligu. Cení si i unikátní zápasové bilance, Bietigheim totiž zůstal po celou sezonu neporažen.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkářka Malá získala s německým Bietigheimem treble

"Určitě mohu celý ročník označit jako sezonu snů. Máme za sebou dlouhou sérii výher, neprohrály jsme, posbíraly jsme všechny myslitelné trofeje. Určitě v celém klubu panuje velká spokojenost," uvedla Malá.

"Není vždy jednoduché jít do zápasu s tím, že jste favorit, že musíte splnit očekávání fanoušků a celé sportovní veřejnosti. Ale i to ukazuje sílu tohoto týmu. V téhle sezoně jsme vlastně vyhrály vše, co šlo," pochvalovala si Malá, která v německém klubu strávila po loňském příchodu první sezonu.

Její celek ve Final Four Německého poháru nejprve porazil Thüringer HC s další českou reprezentantkou Dominikou Zachovou a poté si poradil s Oldenburgem.

"Hrát dva takhle těžké zápasy ve dvou dnech, bylo to ohromně těžké. Jak fyzicky, tak také z pohledu udržení koncentrace. Ale zvítězily jsme, zakončily jsme fantastickou sezonu a je to úžasný pocit," uvedla Malá.

"Na začátku finále nás soupeřky trochu překvapily, že běhaly s námi a chtěly i hodně do útoku. Na druhou stranu je to očividně unavilo a ve druhém poločase už jim nestačily síly. My jsme se každopádně snažily soustředit jen na sebe. Víme, jaké máme schopnosti a co umíme. Věřily jsme si, že zvedneme pohár," doplnila česká křídelnice.

S Bietigheimem, kde má ještě rok smlouvu, se nyní těší na Ligu mistryň. "Co se týče dalších cílů, v první řadě to určitě bude Liga mistryň, do které postupujeme automaticky coby vítězky Bundesligy. Tahle sezona nicméně byla unikátní, bude hrozně těžké ji zopakovat. Na druhou stranu máme skvěle poskládaný tým, všechno do sebe zapadlo. Jak hráčsky, tak lidsky je to prostě bezvadné. Musím říct, že se jednalo o nejlepší sezonu v mém životě a každopádně na ni budu chtít navázat," řekla Malá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články