Most těsně porazil Slavii a blíží se obhajobě titulu

Mostecké házenkářky vyhrály první finále interligy v hale pražské Slavie 21:20 a přiblížily se obhajobě titulu. Severočešky nezlomila ani ztráta šestigólového náskoku ve druhém poločase. Druhý zápas je na programu příští sobotu v Mostě.

Mostecké házenkářky vstoupily do finále vítězstvím

Severočeské vítězky základní části česko-slovenské soutěže do zápasu skvěle vstoupily a od stavu 1:1 se jim povedla šňůra šesti branek. I díky výborně chytající brankářce Müllnerové byl stejný rozdíl i v poločasové přestávce (7:12).

Po změně stran se ale slávistky nadechly k náporu, který ve 48. minutě korunovala vyrovnávací brankou na 15:15 jejich nejlepší střelkyně Šetelíková. Následující čtyři góly ale padly do slávistické sítě, zatímco v mostecké brance se dařilo tentokrát Bezpalcové. Pražanky se ještě znovu přiblížily na dostřel, ale Černí andělé už obrat nepřipustili.

Slavia Praha - Most 20:21 (6:12)

Nejvíce branek: Šetelíková 5, Galušková 4/1, Kvášová 3 - Szarková 6, Zachová a Maňáková po 4.