Kooperativa NBL 2023/2024

Most pod staronovým vedením bodoval. Házenkářky Slavie ustály drama v Olomouci

České mistryně po předčasném konci Adriana Struzika dokázaly zvítězit pod staronovým koučem Jiřím Tancošem na hřišti Poruby 30:25 a v tabulce poskočily zpátky před Slavii. Pražanky vydržely v 9. kole interligy házenkářek v Olomouci těsnou výhru 25:23. Stoprocentní zatím zůstává na prvním místě slovenská Šaľa.

Házenkářky Slavie Praha
zdroj: DHC Slavia Praha

Černí andělé v předchozích dvou interligových duelech prohráli s Dunajskou Stredou a remizovali s Olomoucí, což stálo místo trenéra Adriana Struzika. Na lavičku dlouhodobě nejlepšího českého klubu se vrátil Tancoš, jenž Baník vedl před polským koučem do roku 2021.

Na hřišti předposlední Poruby měly favoritky dobrý vstup do zápasu, vedly až o pět gólů, poločas ale vyhrály jen 14:13. Ani po přestávce nedokázal dlouho Most soupeřkám odskočit, Sokol dokonce srovnal na 17:17, pak už ale Most získal rozhodující náskok a udržel ho. Za domácí se trefila desetkrát Anežka Farářová, Most měl dvě sedmigólové střelkyně Adélu Stříškovou a Charlotte Cholevovovou.

Olomouc znovu nebodovala

Olomouc minulou neděli právě na palubovce Mostu uhrála nečekanou remízu a v sobotu sahala po bodech proti dalšímu favoritovi. Ve vyrovnání v poslední minutě Hanačkám zabránilo břevno a ze sedmičky následně zpečetila vydřenou výhru Slavie Martina Weisenbilderová.

V čele interligové tabulky je stále neohroženě Šaľa. Slovenský celek deklasoval 42:26 Písek, vyhrál i devátý zápas sezony a před Slavií má čtyřbodový náskok. Mistrovské Mostečanky ztrácí body tři.