Mistři z Plzně si ve šlágru poradili s Duklou

Plzeňští mistři uhájili v přímém souboji s Duklou první příčku extraligové tabulky házenkářů. Šlágr 15. kola hraný nezvykle v Tachově vyhráli o čtyři góly 31:27 a dlouhou přestávku stráví v čele s tříbodovým náskokem na Karvinou, jež přehrála Zubří 27:20.

zdroj: Facebook - Talent Plzeň autor: Facebook - Talent Plzeň

Derby o první místo se v rámci propagace házené v Plzeňském kraji odehrálo v tachovské hale a Talent přijely podpořit na čtyři stovky fanoušků. Klíčová byla 55. minuta, když se Západočeši dostali z brejku do dvoubrankového vedení po Chmelíkově gólu.

Dukla už se pak marně snažila alespoň vyrovnat a definitivně Pražany zlomil tři minuty před koncem nejlepší střelec zápasu Jakub Tonar. Plzeňský kanonýr k výhře pomohl dohromady 11 trefami. "Odskočili jsme na čele, kór Dukle, s níž máme v sezoně dvě vítězství," těšilo plzeňského střelce.

Dukla se propadla na třetí příčku, na Karvinou ztrácí bod a na plzeňského lídra už čtyři. Kolo zakončí nedělní dohrávka Frýdku-Místku s Brnem, pak bude mít extraliga dlouhou přestávku kvůli mistrovství Evropy. Další kolo je na programu až 1. února.

Házenkáři Plzně udolali Duklu, zářil Tonar

Extraliga házenkářů - 15. kolo:

Lovosice - Maloměřice Brno 38:23 (21:17)
Nejvíce branek: Malý 10, Holubec 7, Motl a Kupa po 5 - Osoba 7/2, Číž 5.

Karviná - Zubří 27:20 (13:10)
Nejvíce branek: Chudoba 9/1, Užek a Solák po 4 - Hlinka 5, Mičkal 4, Šustáček 3, Jurka 3/2.

Plzeň - Dukla Praha 31:27 (12:12)
Nejvíce branek: Tonar 11/2, Chmelík 4, Douda, Macháč a Nejdl po 3, Vinkelhöfer 3/2 - Reichl 7, Patzel 6/1, Grištšuk a Blecha po 4.

Kopřivnice - Jičín 32:30 (17:15)
Nejvíce branek: Fulnek a Brito po 6, Střelec 4, Hanus 4/3 - Krahulec 9/3, Hlava 5, Kovařík a Milko 4.

Frýdek-Místek - KP Brno 31:21 (18:7)