Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR

Malá sbírá v Bietigheimu trofeje. Jen jsme přebraly pohár, už nám nosili basy piva, smála se

Sezona na jedničku. Česká házenkářka Veronika Malá si užívá jedno z nejlepších období kariéry. Osmadvacetiletá reprezentantka v neděli s německým Bietigheimem ovládla druhou nejvýznamnější pohárovou soutěž Evropskou ligu a navázala s ním na vítězství v Bundeslize. Na konci května navíc může podtrhnout mimořádně úspěšnou sezonu ještě ziskem další trofeje – domácího poháru.

Házenkářka Veronika Malá
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/via www.imago-images.de autor: Marco Wolf

"Je to pravděpodobně jedno z nejšťastnějších období mé kariéry. Jsem za to vděčná a celkově ráda, že ta tvrdá dřina sklízí svoje ovoce. Musím se přiznat, že tomu ještě nemůžu uvěřit. Na krku se mi houpe medaile a já si říkám: To jako fakt? My právě vyhrály Evropskou ligu?" uvedla Malá v rozhovoru, který zprostředkoval házenkářský svaz.

Ve Final Four Evropské ligy nejprve její německý tým v sobotu překvapivě porazil Herning-Ikast a v nedělním finále si poradil s dalším dánským soupeřem a zároveň pořadatelem miniturnaje Viborgem. Malá dala v semifinále pět branek a ve finále skórovala třikrát.

"Final Four bylo těžké, hrát takto dvě těžká utkání ve dvou dnech je nejenom fyzicky, ale i psychicky náročné. Být v klidu a mentálně se připravit mi pomáhal (mentor) Honza Mühlfeit. Den před semifinále jsme si volali, dal mi nějaké rady, a hlavně mě uklidnil, protože jsem byla nervózní," uvedla Malá.

"V semifinále nám nalosovali silný Herning-Ikast. Myslím, že jsme měly vyhrát o čtyři branky a byl by klid. V závěru nás soupeřky dotáhly a bylo to drama až do posledních vteřin. Do finále jsme chtěly nastoupit se stejným drajvem a nechtěly jsme se nechat rozhodit domácím publikem. Viborg hrál doma a celá hala byla proti nám. Ale taky musím říct, že nás přijelo podpořit dost fanoušků z Bietigheimu, to bylo taky fajn. Ve druhém poločase jsme dominovaly," poznamenala česká křídelnice.

Velmi si užila vítězné oslavy. "Němci mají rádi pivo. Sotva jsme přebraly pohár a medaile, už nám nosili basy piva. Mně pivo teda moc nechutná, já to oslavila sklenkou šampaňského. Pak se slavilo po večeři, na hotelu, zpívalo se. Myslím, že házená se hraje i pro tyto momenty. Nejkrásnější emocí je, že to máte s kým sdílet. Vedle vás jsou spoluhráčky, tancují, zpívají a vy cítíte tu energii a užíváte ten okamžik. To je fakt super," pochvalovala si.

Do Bietigheimu přišla vloni před sezonou. S německým klubem nejprve získala domácí Superpohár a vedle Evropské ligy s ním s předstihem oslavila triumf v Bundeslize. Bietigheim vyhrál v nejvyšší soutěži všech 25 utkání. Završit mimořádnou sezonu může prvenstvím v domácím poháru.

"Je neuvěřitelné, jakou cestu jsme od začátku sezony společně ušly. Tyhle trofeje jsou třešnička na dortu. Cesta je neuvěřitelná. Ani nevíte, kolik je za tím dřiny. A že držíme neporazitelnost 50 zápasů v řadě, to je něco výjimečného. Vyhrát Bundesligu, to je skvělé. Vyhrát Evropskou ligu je super skvělé. A kdybychom k tomu přidaly ještě výhru v Německém poháru, tak to by bylo úplně boží. To se podle mě jen tak někomu nepovede," dodala Malá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články