Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v short tracku Drážďany

Maďaři se vypořádali s bouřlivou atmosférou pro Islanďany, Poláci doma selhali

Šampionát házenkářů se hraje ve Švédsku a Polsku, ale jako by další pořadatelskou zemí byl Island. Seveřané mají v Kristianstadu skvělé a bouřlivé prostředí. Ovšem ani to nezastavilo Maďary, kteří ve vzájemném duelu uspěli 30:28 a nakročili k vítězství ve skupině D. Naopak Poláci v Katovicích selhali proti Slovincům, připsali si druhou porážku a to jasnou – 23:32. Francouzi si už po druhém zápase na mistrovství světa zajistili postup stejně jako Švédové či Španělé. Přímé přenosy všech zápasů MS sledujte exkluzivně na ČT sport Plus.

Zřejmě nejnapínavější se jeví skupina D. Maďaři sice na domácím Euru minulý rok nepostoupili ze základní skupiny, teď se jim ale daří vše napravit. Island přitom vedl ještě osm minut před koncem o tři branky 28:25. Nakonec utkání i díky třem gólům Richárda Boda v závěru ztratil. Zaskvěl se také brankář Roland Mikler, jenž ve třech případech vychytal tváří v tvář křídelního střelce Bjarki Már Elíssona.

Portugalci ještě v 52. minutě vedli nad Korejci pouze o gól 25:24. Od té doby ale zabrali a Asiaty nepustili k ničemu. Přidali sedm branek a zvítězili 32:24. Po prohře s Islandem se tak vyhnuli blamáži.

V Katovicích zavládlo velké zklamání. Poláci se vůbec se Slovinci nechytali. Měli úspěšnost střelby pouze 62 procent. Už poločas prohráli 12:17 a ztrátu ve zbytku utkání nedokázali stáhnout. 

Výborný obranný zákrok, či spíš let Haidara al-Hassana:

"Les bleus" nenechali nikoho na pochybách, kdo je favoritem zápasu. Saúdskou Arábii už od začátku utkání přehrávali a o poločase vedli o deset branek. Absentujícího Diku Mema dobře zastoupil Yanis Lenne, který skóroval osmkrát. Jasně si ve skupině C poradili i Brazilci s Uruguayí, tedy 35:24. A také Švédové přehráli Kapverdy 34:27.

Černá Hora zvládla důležité utkání proti Íránu a po prohře se Španělskem se přiblížila postupu ze skupiny A. Zářili Vujovičové, Miloš se trefil desetkrát, Branko devětkrát. Španělé si s přehledem poradili 34:26 s Chile, šest trefa zaznamenal Alex Dujshebaev.

MS házenkářů v Polsku a Švédsku:

Skupina A (Krakov):

Černá Hora - Írán 34:31 (19:16), Španělsko - Chile 34:26 (18:15).

Skupina B (Katovice):

Francie - Saúdská Arábie 41:23 (24:14), Polsko - Slovinsko 23:32 (11:17).

Skupina C (Göteborg):

Brazílie - Uruguay 35:24 (19:10), Švédsko - Kapverdy 34:27 (19:8).

Skupina D (Kristianstad):

Portugalsko - Jižní Korea 32:24 (15:12), Island - Maďarsko 28:30 (17:12).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články