MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Korešová sestřelila Most a zajistila Thüringeru vítězství v utkání Poháru EHF

Kapitánka české reprezentace Iveta Korešová se stala hlavní hvězdou duelu skupinové fáze Poháru EHF, v němž domácí Most prohrál s německým Thüringerem 27:35. Korešová poslala do sítě Černých andělů devět míčů a byla nejlepší střelkyní zápasu.

Iveta Korešová ještě v dresu Thüringeru střílí na branku
zdroj: imago sportfotodienst autor: Strohdiek /Eibner-Pressefoto

Házenkářky Baníku se do Poháru EHF přesunuly z Ligy mistryň, kterou si zahrály premiérově, a proti německému vicemistrovi ani jednou nevedly.

Zlomil je nástup Thüringeru do druhého poločasu. Během deseti minut totiž favoritky zdvojnásobily náskok na rozdíl deseti branek. "Rozhodla naše obrana, měly jsme po celé utkání vysoké tempo. Budeme teď pod menším tlakem," řekla Korešová.

Spokojená byla i se svou hrou. "Hlavně ve druhém poločase jsem, myslím, předvedla dobrý výkon. Hrálo se mi dobře, diváci mě krásně přivítali. Mám tuto halu ráda, protože zde hrajeme s reprezentací," dodala.

Korešová zařídila vítězství Thüringeru nad Mostem

Za týden se Most představí v Debrecínu, který je dvojnásobným vítězem Poháru EHF. Do play-off postoupí ze skupiny dva týmy.