SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Karviná prohrála v Jičíně a do elitní šestky nepostoupí

Praha - Házenkáři Karviné prohráli v posledním kole základní části extraligy na palubovce prvního Jičína 26:29 a postup do elitní šestky, která bude hrát nadstavbu, jim o jednu příčku unikl. O medaile budou hrát Jičín, Lovosice, pražská Dukla, Plzeň, Hranice a obhájci titulu ze Zubří.

Karviná měla přitom zápas v Jičíně slibně rozehraný. V závěru prvního poločasu odskočil Baník na větší brankový rozdíl a do šaten odcházel s vedením 14:12. Tento rozdíl se na začátku druhého poločasu podařilo domácím smazat a opět se ve vedení obě družstva střídala. Od 46. minuty ale přišel nápor domácích, kteří odskočili až na tři branky a toto vedení si udrželi až do konce. Základní část Jičín vyhrál s náskokem tří bodů před Lovosicemi.

Mistrovský tým ze Zubří si postup do nadstavbové části zajistil vítězstvím nad Duklou 25:22. Valaši od začátku vedli, byť měli problém prosadit se proti gólmanu Petržalovi, který jen v prvním poločase kryl pět sedmimetrových hodů. Ještě deset minut před koncem bylo skóre vyrovnané 17:17, závěr pro domácí rozhodli Bechný s Václavem.

Body doma udržely v závěrečném zápase základní části také Lovosice a po jasné výhře nad Plzní 34:28 se posunuly na druhé místo. Jiří Motl k tomu přispěl 12 brankami.

Sestřih házené Jičín - Karviná

Výsledky

Hranice - KP Brno 30:24 (16:11)
Nejvíce branek: Čadra 8, Galus 6, Tůma 4 - Dostalík a Hastík po 5, Hubáček 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2:4. Vyloučení: 7:3. Diváci: 420.

Jičín - Karviná 29:26 (12:14)
Nejvíce branek: T. Babák 11/4, Vocásek 6, Kvasnička 3 - Petrovský 7, Hanisch 5, Chudoba 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 5:1. Vyloučení: 4:7.

Lovosice - Plzeň 34:28 (15:14)
Nejvíce branek: Motl 12, Jonáš 7/3, Klimt 5 - Vinkelhöfer 7/5, Horký 5, Tonar a Šindelář po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3:5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 875.

Zubří -Dukla Praha 25:22 (12:11)
Nejvíce branek: Bechný 5/2, Václav a Mičkal po 4 - Krupa 6/4, Šůstek 4, Kotrč 3. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 7/2 - 5/4. Vyloučení: 2:7. Diváci: 1100.

17:00 Frýdek-Místek - Přerov