Dohráno MOL Cup

Házenkářky Veselí nezvládly závěr a prohrály o gól v Šale

Praha - Házenkářská interliga začala prohrou Veselí nad Moravou 27:28 na palubovce Šaly. Nad slovenským týmem přitom Panenky v prvním poločase vedly už 10:5, ale ještě do přestávky o nadějný náskok přišly.

Jitka Tomečková
zdroj: ČTK autor: Miroslav Földeši

I po změně stran byl hostující tým častěji ve vedení, opakovaně odskočil až na třígólový rozdíl, ale v závěrečné šestiminutovce od stavu 26:24 dostal čtyři góly za sebou, poslední dva od Lívie Klučkové, která skórovala celkem desetkrát. S osmi góly nejlepší veselská střelkyně Jana Šustková už jen snížila.

"Za výkon, který dnes holky předvedly, je můžu jenom pochválit. Jedna vedle druhé hrála výrazný nadstandard. Pokud budeme hrát takto dál, budu maximálně spokojený," řekl veselský trenér Radim Pernický.

Výsledky 1. kola interligy házenkářek

Veselí nad Moravou - Šaľa 27:28 (13:13) Nejvíce branek: Šustková 8, Zelinková 6, Olšovská a Varjassiová po 4 - Klučková 10, Kertészová 6, Trochtová 3.