BBV po 25 letech

Házenkářky Mostu v duelu o první místo přehrály Porubu

Poruba - Házenkářky Mostu zvítězily v 12. kole interligy v Porubě 28:27 a jsou novým vedoucím celkem tabulky. Ostravanky, loňské mistryně republiky, klesly s dvoubodovou ztrátou na druhé místo.

Moravskou stopou v mosteckém týmu je kromě Poloze i Petra Růčková
zdroj: ČT Brno

Ve vzájemném duelu před Vánoci uspěla Poruba, která v pohárovém semifinále zvítězila nad Mostem o sedm branek. Dnes se však severočeskému týmu povedla odveta, rozhodující branku vstřelila minutu a půl před koncem bývalá porubská hráčka Petra Vítková. Poruba tak poprvé prohrála doma.

"Náš tým byl taková neřízená střela. Bylo vidět, že nejsme kompletní, naši hru ovlivnilo také velké množství vyloučených. Některé hráčky by se nad svým alibistickým výkonem měly zamyslet," řekl trenér Ján Beňadík.

Interliga házenkářek - 12. kolo:

Zlín - Písek 27:28 (11:15)
Nejvíce branek: Marčíková 11/2, Brandová 5/2, Šviráková 4 - Borovská 9, J. Kutlvašrová 6, Vyhnalová 5/1.

Veselí nad Moravou - Nitra 34:24 (17:12)
Nejvíce branek: Rajnohová 5, Štěrbová 5/2, Salčáková 5/1 - Vargová 8/3, Sýkorová 6.

Jindřichův Hradec - Olomouc 21:25 (14:10)

Poruba - Most 27:28 (13:14)

Šaľa - Partizánske 34:20 (16:11)

Mostecký kouč Dušan Poloz uznal, že hostující tým vyhrál se štěstím. "S body jsem spokojen, ale rozhodně ne s výkonem, který jsme podali. Dělali jsme spoustu technických chyb, určitě nám i pomohlo, že za domácí dnes nenastoupila zkušená Uhráková," konstatoval Poloz.

Český triumvirát v čele tabulky doplňuje Veselí, které porazilo Nitru 34:24. Rozdílem jediného gólu naproti tomu vyhrál Písek ve Zlíně (27:28), Olomouc v druhé půli otočila zápas v Jindřichově Hradci a zvítězila 25:21. Kolo zakončí nedělní zápas Slavia Praha - Michalovce.