Paralympijský magazín

Házenkáři Plzně v Hranicích zachránili remízu a Karviná zvýšila náskok v tabulce

Karviná dál vládne extralize házenkářů, když její hráči ve 12. kole zničili Jičín 29:18 a zvýšili v tabulce náskok před druhou Plzní na tři body. Ta jen tak tak zachránila v Hranicích remízu 24:24.

Karviná vyhrála souboj o čelo tabulky

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál v Hranicích první poločas 13:10 a ještě v polovině druhé půle vedl o pět branek 20:15. Domácím se ale podařilo tři minuty před koncem srovnat na 23:23 a poté dokonce šli do vedení. Alespoň bod nakonec zajistil hostům 23 sekund před koncem Jakub Douda.

Ještě dramatičtější koncovku mělo derby mezi Kopřivnicí a Frýdkem-Místkem, jež také skončilo remízou. Když na začátku poslední minuty hostující Radim Chudoba zvýšil na 31:29, zdálo se, že oba body získá Pepino. Půl minuty před koncem ale Diego Pérez snížil a poté v samotném závěru frýdecký Dalibor Mynář po odpískané pasivitě odhodil míč, za což dostal červenou kartu a Kopřivnice možnost zahrávat sedmičku, kterou po vypršení času proměnil Víctor Donoso.

Brno ukončilo vítězstvím 20:19 čtyřzápasovou vítěznou sérii Zubří a pražská Dukla vyhrála poprvé od září, když znovu zdolala 39:25 poslední Maloměřice.