MČR v alpském lyžování

Házenkáři Plzně porazili šampiony ze Zubří a jsou třetí

Plzeň - Házenkáři Plzně zvítězili v extralize nad obhájcem titulu Zubřím 27:21 a v tabulce jim patří třetí místo o dva body za vedoucím Brnem a Hranicemi. Hostům nepomohlo ani devět gólů Miroslava Jurky, jenž je s celkovými 53 brankami ze šesti utkání nejlepším střelcem soutěže. Zápas se přitom dlouho vyvíjel pro Zubří slibně, v poločase vedlo 11:9. Po přestávce se ale rozstřílel Bečvář, jenž celkem šesti góly pomohl Plzni k cenné výhře. Zubří neuspělo ani ve druhém venkovním duelu v sezoně a s bilancí tři vítězství a tři porážky mu patří osmé místo.

Hranice srovnaly s neporaženým Brnem krok díky vysoké výhře 36:21 ve Frýdku-Místku. Domácí se drželi do 20. minuty, vydařený závěr prvního poločasu však Hranicím vynesl rozhodující devítibrankový náskok. Frýdek-Místek tak dál čeká na první bod, v tabulce je nicméně pod ním ještě Přerov.