V šachu

Házenkáři Králova Pole přetlačili Lovosice a ukončili sérii proher

Brno - V rámci 14. kola extraligy házenkářů hostili brněnští házenkáři Králova Pole třetí tým tabulky - Lovosice. Nakonec to byli domácí Brňané, kteří po vítězství 32:29 ukončili čtyřzápasovou sérii porážek. Lovosice sice začaly utkání lépe, ale Jihomoravané duel otočili v průběhu prvního poločasu, a vedení si v závěru pohlídali. Brno zůstalo šesté, Lovosice ztratily po třetí prohře v řadě kontakt s čelem tabulky, kde Zubří odskočilo Plzni.

Královo Pole otočilo zápas a přehrálo Lovosice

Dukla přehrála Plzeň vysoko 32:23

Ve šlágru kola se střetli házenkáři pražské Dukly a Plzně. Západočeši ztráceli krok se soupeřem od prvního poločasu utkání a nakonec podlehli Pražanům vysoko 23:32.

Úřadující šampioni utrpěli v repríze posledního finále po čtyřech výhrách v řadě čtvrtou venkovní porážku v sezoně a v čele tabulky je může vystřídat Zubří. Dukla na čtvrtém místě stáhla náskok Plzně na dva body.

V první půli dovolila Dukla soupeři jen deset branek a vedla 15:10. I ve druhém poločase předvedl brankář domácích Tomáš Petržala řadu výborných zákroků a byl hlavním strůjcem jednoznačné výhry. Nejlepším střelcem Dukly byl Daniel Kývala se šesti brankami.

Extraliga házenkářů - 14. kolo:

Dukla Praha - Plzeň 32:23 (15:10) Nejvíce branek: Kývala 6, Kastner 5, Šůstek 4 - Poloz 6, Blecha a Šindelář po 4.

Litovel - Hranice 28:29 (14:13) Nejvíce branek: Pernička 6, Kozlovský a Šmíd po 5 - Horut 9, Magrla 8, Stržínek 4/1.

KP Brno - Lovosice 32:29 (16:14) Nejvíce branek: Hastík 13/3, Koubek 6/3, Dostalík 4 - Bouček 12/1, Sýkora 6, Motl 4.

Nové Veselí - Zubří 21:29 (10:12) Nejvíce branek: Štěrba 6/4, Bartůněk 4, Melichar 3 - Šlachta 7, Reček 6.

Jičín - Karviná 29:31 (17:17) Nejvíce branek: Krahulec 7, O. Šulc 7/1, Šafář 3 - Monczka 8, Frančík 6, Jiří Užek 4.

Kopřivnice - Frýdek-Místek 25:27 (13:15) Nejvíce branek: Hečko 7, Jiří Gřes 5/3, Jan Gřes, Hanus a Bukovský po 3 - Kichner 6, Petrovský 5, Gřešek 5/3.