BBV po 25 letech

Házenkáři Dukly znovu prohráli, znovu v závěru, znovu o gól

Praha - Házenkáři Dukly Praha prohráli i druhý zápas v novém ročníku extraligy a opět rozdílem jednoho gólu. V prvním domácím utkání dnes úřadující vicemistr podlehl 22:23 Jičínu, který stejně jako před týdnem Hranice porazil favorita gólem v samém závěru zápasu. Rozhodující branku vstřelil Zeman devět sekund před koncem.

Radost házenkářů Dukly
zdroj: ČT4

Po vyrovnaném prvním poločase (11:11) vyšel Jičínu lépe vstup do druhé půle a vypracoval si až pětigólový náskok (19:14). Pražané ale postupně manko umazávali a v končící 27. minutě jejich nejlepší střelec Kotrč vyrovnal na 22:22. Dukle pomohl zlikvidovat ztrátu i gólman Petržala, jenž zneškodnil hráčům Jičína tři sedmimetrové hody.

Pátý tým uplynulé sezony mohl nakonec slavit cennou výhru díky Zemanově trefě, po které Dukle nevyšel pokus o bleskový protiútok ani následná Konšelova střela ze 14 metrů. Po předchozí domácí remíze s Brnem tak svěřenci Aleše Babáka vybojovali první výhru, favorizovaná Dukla je bez bodu.