Evropská a Konferenční liga UEFA

Francie a Chorvatsko si zahrají o evropský titul v házené

Vídeň - Prvními finalisty házenkářského mistrovství Evropy se dopoledne stali Francouzi, kteří porazili Island 36:28. Francouzi tak dál útočí na unikátní hattrick. Po triumfech z olympijských her v Pekingu a loňského mistrovství světa touží i po evropském titulu. S Islandem se před dvěma lety střetli v olympijském finále - podobně jako dnes vyhráli jednoznačným brankovým rozdílem. Devíti góly k postupu přispěl Nikola Karabatic. Chorvatsko po prohraném poločase zvítězilo v druhém semifinále nad Polskem 24:21.

V druhém semifinále vyšel úvodní poločas lépe Polsku, které po 30 minutách vedlo 10:9. Jenže po změně stran se třikrát za sebou trefil Duvnjak a Chorvati už vedení z rukou nepustili. Finále Francie - Chorvatsko se hrálo i na loňském MS, Chorvati v domácím prostředí v Záhřebu podlehli soupeři o pět branek. Páté místo na turnaji obsadili Dánové. Předloňští mistři Evropy zakončili šampionát výhrou 34:27 nad Španělskem.