MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Dukla i Lovosice načaly sezonu těsnými výhrami

Praha - Až gólem vstřeleným pět sekund před koncem zápasu vydřeli házenkáři Dukly vítězství 23:22 v úvodním kole extraligy na hřišti nováčka soutěže Litovle. Lovosice si připsaly těsnou výhru 27:26 nad Brnem, obhájce bronzových medailí sice vedl v poločase o šest branek, ale pak Lovosice začaly chybovat a Brno v závěru zápas zdramatizovalo. Mohlo i vyrovnat, ale nepřekonalo domácí bránící zeď.

Tatran Litovel - HC Dukla Praha

Omlazený celek Dukly pod vedením nového kouče Jana Josefa, který nahradil Pavla Pauzu, vedl v úvodu druhého poločasu o šest gólů, ale v závěru o náskok přišel. Dvě minuty před cílem snížil na 21:22 pivot David Juříček, který se po roce rozhodl vrátit v dresu Litovle k hráčské kariéře.

Po faulu na čtyřnásobného nejlepšího házenkáře České republiky byl navíc vyloučen David Šůstek a Janu Šmídovi se povedlo minutu před koncem vyrovnat. Jenže jeho spoluhráč Dolák vzápětí zastavil faulem Jakuba Svitáka při brejku Dukly a byl vyloučen. Při hře v pěti na obou stranách rozhodl o vítězství čtvrtého celku minulého ročníku v samém závěru Dieudonné Mubenzem.

"Ve druhém poločase se hráči zřejmě začali bát a přestali útočit. K tomu dělali chyby v obraně," posteskl si trenér Dukly Josef. "Ve šťastném závěru jsme skóre překlopili na naši stranu. Litovel nepůsobí jako klasický nováček, protože má kádr dobře doplněný hráči s velkými zkušenostmi, a myslím si, že potrápí spoustu soupeřů," uvedl.

To Frýdek-Místek si doma zastřílel, když v minulé sezoně předposlední Přerov přehrál 37:26. Hned pět hráčů dalo přes pět branek, nejvíce Hečko, který se prosadil devětkrát.

Vyrovnaný zápas se hrál v Zubří, kde domácí díky trháku v závěru poločasu udolali Jičín 24:22. Domácím udržel vítězství brankář Orság, který chytil sedmimetrový hod a zabránil vyrovnání na 23:23.

Extraliga házenkářů - 1. kolo:

Frýdek-Místek - Přerov 37:26 (19:12)
Nejvíce branek: Hečko 9, Petrovský 6/1, Bosák, Klaban, Hardt po 5 - Buček 8, Pernička 6/3, Martinát 5. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/4. Vyloučení: 6:4. Diváci: 432.

Lovosice - KP Brno 27:26 (15:9)
Nejvíce branek: Motl 9, Hes 6, Klimt 4 - Hanták 8, Dostalík 4, Mičola, Kubis po 3. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 0 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 650.

Hranice - Zlín 25:20 (12:9)
Nejvíce branek: Rachač 8/2, Hastík 5, Gřes 4 - Indrák a Zbránek po 4, Kafka 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 215.

Zubří - Jičín 24:22 (14:11)

Litovel - Dukla Praha 22:23 (10:15)