Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Čeští házenkáři remizovali na závěr ME s Německem

Innsbruck - Čeští házenkáři zakončili vystoupení na evropském šampionátu remízou 26:26 s Německem. V utkání, které už nemohlo rozhodnout o postupujícím do semifinále turnaje, většinu času Češi skóre dotahovali. Díky nerozhodnému výsledku a následné prohře Slovinců se Španělskem skončili ve čtvrtfinálové skupině v Innsbrucku čtvrtí a v celkovém pořadí turnaje obsadili osmou příčku. Tím vyrovnali nejlepší výsledek národního týmu na ME v posledním desetiletí. V sobotním semifinále se utkají Island s Francií a Polsko s Chorvatskem. O páté místo budou hrát Španělé s Dánskem.

VIDEO:

Záznam utkání Česko – Německo sledujte zde.

Vstup do utkání měli Češi výborný, rychle vedli 3:0 a zdálo se, že se dostali do vítězného rytmu z minulých utkání. Jenže pak Němci osobní obranou nejlepšího střelce šampionátu Jíchy otupili největší českou zbraň a rychle otočili průběh utkání ve svůj prospěch. Do poločasu už soupeře nepustili do vedení. Brankostroj německého týmu se zastavil pouze na chvíli, když Češi vyrovnali na 9:9, ale v poločase už zase vedli o dva góly.

Martin Lipták, trenér:

"Po průběhu zápasu mohu být s remízou spokojen a jsem rád, že jsme v tomto utkání dokázali remizovat. Nemám teď sílu na to, abych střetnutí konkrétněji zhodnotil, ale skládám před svým týmem velký kompliment."

Trenér Lipták udělal už před pauzou několik změn, na palubovce se objevili odpočatí hráči a dokázali udržet s Němci vyrovnaný krok; na lavičce odpočíval nějaký čas i Jícha. Největší zbraní soupeře v této fázi byl gólman Bitter, jenž likvidoval jeden český pokus za druhým. Na druhé straně se však chytil i český brankář Galia a třináct minut před koncem bylo znovu srovnáno (20:20). Od té chvíle zápas spěl do dramatické koncovky, byť Češi neustále dotahovali soupeřovo vedení.

Pak ale sebral poslední síly Jícha a znovu byl tahounem mužstva za úspěšným výsledkem. Jeho branka znamenala po dlouhém čase první české vedení (26:25), a přestože Němci v závěru vyrovnali, ke vstřelení vítězného gólu už díky taktickému výkonu Čechů nedostali možnost. Naopak mohli být rádi, že se Nocar ocitl před prázdnou brankou až po závěrečné siréně.

Česká republika - Německo 26:26 (14:16)

Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar, Vítek, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš 1, Piskač 1, Jícha 6, Filip 4/2, Sobol 1, Mráz 2, Stehlík 3, Hynek, Sklenák 4. Nejvíce branek Německa: Kaufmann 7, Gensheimer 6/2, Müller a Theuerkauf po 3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 6000.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy