Je nám líto, video expirovalo.

Češi jdou do boje o postup. S Maďary jim stačí remíza, za jistých podmínek i prohra

Jsou blízko, ale nečeká je jednoduchý úkol. Čeští házenkáři jdou do boje o postup ze skupiny mistrovství Evropy, o který si to napřímo rozdají se silným Maďarskem. Reprezentanti jsou po pondělní senzační výhře nad úřadujícími olympijskými vítězi Dány v lepší pozici než soupeř a k postupu jim stačí remíza.

Ondřej Zdráhala se raduje z českého vítězství
zdroj: REUTERS autor: Ognen Teofilovski

Pokud by v později hraném druhém utkání skupiny Španělsko v souboji již jistých postupujících porazilo Dány, poslala by český celek do další fáze šampionátu dokonce i porážka maximálně o tři branky. Reprezentanti by v takovém případě v minitabulce tří celků s dvěma body za sebou nechali Maďarsko, které prohrálo s Dánskem o sedm gólů.

Český celek bude chtít navázat na mimořádný výkon, jímž senzačně porazil Dány. Reprezentanti hráli v pondělí na hranici svých možností a dali zapomenout na sobotní úvodní debakl 15:32 od Španělska. Stejně jako v předchozích dvou zápasech budou Češi také proti Maďarsku outsiderem, i když ne tak velkým.

"Můj názor je, že s Maďary to bude těžší zápas. Proti Dánům jsme byli outsideři, teď se od nás bude očekávat výhra. Musíme se s touhle situací nějak vypořádat. Podle mě to bude fakt těžší a já věřím, že se na ně totálně připravíme," uvedl obranář Jan Landa.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkáři na evropském šampionátu senzačně porazili Dánsko

"Maďarsko je velkým favoritem tohoto zápasu. Ale my se budeme snažit hrát stejně dobře, jako jsme hráli s Dánskem, a poslední zápas skupiny vyhrát," dodal na webu šampionátu český brankář Martin Galia, který proti Dánsku podal fenomenální výkon a blýskl se 17 zákroky.

Reprezentanti se naposledy utkali s Maďarskem předloni v prosinci a bez řady opor podlehli 25:34. Na evropském šampionátu na sebe oba týmy narazily dosud třikrát, soupeř vyhrál první dva souboje a pak v roce 2010 zvítězil český celek 33:26.

Maďarsko vede od loňského léta švédský trenér Ljubomir Vranjes a jeho svěřenci se ve středu pokusí zlomit sedmizápasovou sérii porážek na evropských šampionátech. Na letošním Euru vedle prohry s Dánskem podlehli v pondělí po boji Španělsku 25:27.

Maďaři mají vzhledem k malé vzdálenosti Varaždínu od svých hranic na turnaji velkou diváckou podporu. "Je to fyzicky velký tým s novým trenérem, novou energií a pravděpodobně s domácím prostředím," řekl jeden z dvojice českých trenérů Daniel Kubeš.

"Uvidíme, jak zvládneme začátek. O tom to prostě je. Jak ho zachytíme, jak se dostaneme do tempa, jak budou hrát kluci v útoku. Věřím, že máme šanci uspět," doplnil Landa.

Český celek startuje na velké akci poprvé od MS v roce 2015. Maximem reprezentace na Euru je šesté místo, na minulém ME předloni tým nestartoval.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy