Simone Bilesová získala na mistrovství světa ve sportovní gymnastice rekordní čtvrtý titul ve víceboji. Celkem má Američanka už dvanáct zlatých medailí. Čtyřnásobná olympijská vítězka z Ria porazila na šampionátu v Dauhá Japonku Mai Murakamiovou, bronzová skončila obhájkyně titulu Morgan Hurdová.
Jednadvacetiletá Bilesová vybojovala čtvrté vícebojařské zlato jako první žena v historii. Dosud se o rekord dělila s trojnásobnou světovou šampionkou Světlanou Chorkinovou z Ruska.
Absolutním rekordmanem je Japonec Kohei Učimura s šesti trofejemi, bojovat o sedmou mu v Dauhá nedovolilo zranění.
Bilesovou nezastavily ani problémy s ledvinovým kamenem, kvůli kterému musela den před kvalifikací na pohotovost, a dokázala triumfovat i navzdory několika chybám.
V první rotaci neustála přeskok, poté spadla z kladiny a vyšlápla při prostných. I tak ale porazila Murakamiovou téměř o 1,7 bodu.