Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Woodsovi předvedli v Orlandu rekordní sérii, těsně ale vyhráli Dalyovi

Tiger Woods při návratu ke golfu deset měsíců po vážné automobilové nehodě útočil na vítězství. S dvanáctiletým synem Charliem v závěrečném druhém kole exhibičního turnaje rodinných dvojic v Orlandu předvedli rekordní sérii jedenácti birdie, ale nakonec se o dvě rány museli sklonit před Johnem Dalym a jeho osmnáctiletým stejnojmenným potomkem.

Tiger Woods se synem Charliem
zdroj: USA Today Sports autor: Jeremy Reper

"Ještě před pár týdny nebylo jasné, jestli vůbec budeme mít příležitost tady hrát. Přesto jsme tu a byl to ten vůbec nejlépe strávený čas," pochvaloval si Woods.

Jak upozornila zámořská média, širší úsměv při umístění na druhé pozici Woods zřejmě nikdy nepředvedl.

Pětačtyřicetiletý Woods po těžkém zranění opakovaně ukázal, že golf hrát nezapomněl. "Dneska jsem zahrál dvě tři dobré rány, které letěly přesně tak, jak jsem chtěl," prohlásil skromně patnáctinásobný vítěz majorů a celkem 82 turnajů na PGA Tour.

Zopakoval ale, že má ještě velmi daleko k tomu, než se dostane zpět na špičkovou úroveň. Na několika místech zlomenou pravou nohu ještě nemůže plně zatěžovat, žehral na nedostatečnou rychlost švihu a také na chabou fyzičku.

Zatímco Charlie absolvoval hřiště po svých, Tiger se po každém úderu přesouval k míčku vozíkem, ve kterém seděly jeho čtrnáctiletá dcera Sam a přítelkyně.

"Nemám žádnou výdrž. Pokud bych se chtěl vrátit na tour, musím získat zpátky vytrvalost a odpálit tisíce a tisíce míčků. Chce to čas," řekl Woods už po sobotním úvodním kole, po němž se synem figurovali na pátém místě.

Turnaj PNC Championship byl vypsán pro dvacet dvojic a dvanácté místo v něm obsadili bývalý český tenista Petr Korda s dcerou Nelly.

Woods na konci února vyletěl se svým vozem ze silnice, utrpěl otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti a fraktury kotníku a chodidla. Lékaři mu kosti museli zpevnit a stabilizovat pomocí kovových plátů, hřebů a svorek.

Během úspěšné kariéry podstoupil bývalý dlouholetý lídr žebříčku také několik operací zad a kolen. Před nedávnem připustil, že už se plnohodnotně nevrátí na elitní PGA Tour, ale doufá, že si po doléčení ještě zahraje několik vybraných turnajů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články