Triumf z páté stovky žebříčku. 47letý Pampling ovládl turnaj v Las Vegas

Las Vegas - Po takřka deseti letech paběrkování v žebříčku PGA Tour si Rod Pampling připsal nečekaný triumf. Sedmačtyřicetiletý Australan od posledního triumfu v Bay Hill klesl na 451. místo, ale v Las Vegas se mu skvěle povedlo první a závěrečné kolo a připsal si velké vítězství. A nyní doufá, že přidá i další.

Pampling zahájil turnaj jedenácti ranami pod par, v neděli ho pak k vítězství posunulo další nízké skóre -6. Zvítězil o dvě rány před Brooksem Koepkou. Na výhru dlouho útočil další Američan Lucas Glover, ale po nevydařeném závěru klesl na třetí místo.

"To je velká, fenomenální, úžasná odměna. Poslední roky nebyly lehké, ale dokázal jsem se vrátit a vyhrát. A navíc po tomhle týdnu vím, že můžu ještě pár vítězství přidat," prohlásil Pampling, který na okruhu PGA triumfoval potřetí.