Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Spilková to dokázala. Jako první Češka má hrací kartu na LPGA

Nekonečná, únavná. Ale také velice úspěšná. Taková byla pro Kláru Spilkovou kvalifikace na LPGA. Účastnice olympijských her v Riu získala vůbec jako první česká golfistka hrací kartu na nejprestižnější okruh. V osmikolové závěrečné fázi kvalifikačního turnaje, který dlouho vedla, obsadila čtvrté místo. S jistotou se vešla mezi 48 hráček, které si v Severní Karolíně možnost startů na LPGA v příštím roce zajistily.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

"Kvalifikace byla dlouhá a únavná. Odpočítávala jsem jednotlivá kola, ale při samotné hře jsem se cítila výborně. Řekla jsem si, že na sebe nebudu nijak tlačit, a hrála jsem to, co jsem potřebovala. Trefovala jsem fairwaye, zasahovala greeny a hrála na dva paty," řekla Spilková.

Třiadvacetiletá účastnice olympiády v Riu de Janeiro a loňská vítězka turnaje Ladies European Tour v marockém Rabatu nejdříve obsadila čtvrté místo v druhé fázi kvalifikace v americkém Venice. Finálová část se hrála v Pinehurstu na hřištích číslo šest a sedm a Spilková se od druhého do šestého kola držela v čele.

"Před starty jsem byla nervózní, ale při hře už ne. Soustředila jsem se a hrála jsem na pohodu a s úsměvem. Obě hřiště mi seděla, hraju rovné rány, takže mi užší fairwaye ani bunkery a vody nevadily," uvedla členka reprezentačního Czech Golf Teamu.

Před osmým kolem měla víceméně jasno, že o kartu na LPA nepřijde, a zahrála v něm tři rány nad par. Celkově měla skóre -11 a jistě udržela čtvrté místo. "Hrála jsem znovu naplno, možná trochu víc na riziko než předtím, ale zkoušela jsem skórovat. I když se to nepovedlo, jsem s výsledkem spokojená," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková si jako první Češka zahraje LPGA

Po závěrečném patu objala caddieho Martina Konečného a utírala slzy dojetí. "Dokázali jsme to!" napsala Spilková v angličtině k videu na sociálních sítích. "Mám kartu na LPGA pro příští rok. Po těch třech týdnech hry v řadě to byl pro mě výjimečný moment. Díky, Martine Konečný. Díky všem," doplnila.

Svůj program v roce 2019 bude teprve řešit, ale vedle amerického okruhu hodlá hrát nadále i na Ladies European Tour, jelikož má ambice kvalifikovat se na Solheim Cup, dámskou obdobu Ryder Cupu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy