Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Gymnastika

Spilková po čtyřech letech mění trenéra, povede ji Američan Lavoie

Nejlepší česká golfistka Klára Spilková začala spolupracovat s novým trenérem. Lukáše Martince po čtyřech letech střídá Američan Gregg Lavoie, který žije v Praze a ještě stále hraje jako profesionál.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

"Rozhodla jsem se posunout zase dál," uvedla Spilková. "Chci poděkovat Lukáši Martincovi za skvělé čtyři roky, během nichž jsem vyhrála turnaj na Ladies European Tour a dostala se na americkou LPGA," dodala pražská rodačka.

Pětatřicetiletý Lavoie je absolventem Oregonské univerzity, okusil americkou Web.com Tour, evropskou Challenge Tour a loni skončil třetí na Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě.

"Zaujal mě svými znalostmi a také, řekněme, americkým přístupem. O golfu toho hodně ví a přitom věci udržuje v jednoduché rovině. Spolupráce začala nadějně a doufám, že to bude fungovat," uvedla pětadvacetiletá členka Czech Golf Teamu a globálního týmu KPMG.

Spilková letos začala druhou sezonu na LPGA a koncem ledna se zaskvěla osmým místem v Boca Raton. Od poloviny března je ale seriál kvůli koronaviru přerušen, "restart" má v plánu na konci července.

"Měl by být jeden turnaj v Americe a pak bychom se měly vrátit do Evropy. Stejně jako ostatní hráčky čekám na další zprávy od LPGA, která nás pravidelně informuje, jak se situace vyvíjí," řekla Spilková.

Vítězka turnaje LET z marockého Rabatu z roku 2017 se od března připravuje kondičně v českých podmínkách a golf trénuje od dubnového otevření hřišť. Zapojila se také do charitativního projektu Hrajeme a pomáháme.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy