Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Melichová a Napoleaová odehrály v Kapském Městě nejlepší turnaj LET v sezoně

Jana Melichová skončila na turnaji Ladies European Tour v Kapském Městě na děleném devátém místě. Kristýna Napoleaová byla jedenáctá, rovněž s několika soupeřkami. Pro obě české golfistky to znamená nejlepší výsledek v sezoně. Vítězkou South African Women's Open se stala Belgičanka Manon De Roeyová a získala druhý titul na elitním evropském okruhu.

Jana Melichová
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

De Roeyová byla v čele od druhého kola a nakonec zvítězila se skóre 14 ran pod par a náskokem čtyř úderů před Angličankou Gabriellou Cowleyovou. Za triumf inkasovala 48 tisíc eur (1,2 milionu korun).

Vítězka předloňského Czech Ladies Open v Berouně Melichová překročila v posledním kole o jednu ránu par, ale i tak se posunula do Top Ten. Celkové skóre měla -4.

Napoleaová, která má rovněž ve sbírce titul z Ladies European Tour díky loňskému úspěchu na German Masters, byla o jednu ránu horší. "Každý den byl absolutně jiný," uvedla Melichová.

"První den byl asi nejvíce fajn. Hrála jsem stabilně, hodně birdies, a teprve se pomalu rozfoukávalo, ale dalo se to mít relativně pod kontrolou. Druhý den už to bylo opravdu náročné, vítr dosahoval rychlosti až 50 km/h. Hodně se točil, během 40 sekund jsem vyměnila třeba i tři hole, jelikož prvně foukalo po, pak proti, potom hodně proti," líčila náročné podmínky.

"Hru jsem po telefonu konzultovala se svým trenérem Jirkou Němečkem a dohodli jsme se, že vzhledem k podmínkám budu každé kolo hrát nanovo. Tedy zapomenu, co bylo včera, na jaké jsem pozici, budu hrát úplně zčista, jako první den," prohlásila Melichová.

Po úspěšném vystoupení se rozhodla vynechat nadcházející turnaj v Koreji a připravit se na German Masters.

Tereza Melecká, která si účast v Kapském Městě zajistila před týdnem díky životnímu pátému místu v Johannesburgu, obsadila 62. příčku.

Ve finálových kolech už chyběla nejlepší česká hráčka dosavadního průběhu sezony Sára Kousková, která letos poprvé neprošla cutem. V sezonním žebříčku Order of Merit si pohoršila na 19. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články