Buly - debata expertů

Matuš si v Praze vylepšil maximum na Challenge Tour, vyhrál Angličan Stow

Přestože se Stanislav Matuš v dosavadním průběhu sezony víceméně trápil, na domácí půdě dosáhl nejlepšího výsledku v evropské Challenge Tour. Na Prague Golf Challenge obsadil dělené desáté místo. Z vítězství se v české metropoli radoval Angličan Ben Stow.

Golfista Matuš skončil na Zbraslavi desátý, vyhrál Angličan Stow

Matuš má letos jako jediný z českých golfistů hrací kartu na Challenge Tour, ale zatím se mu příliš nedařilo. Z devíti turnajů prošel cutem pouze dvakrát, nicméně v tom desátém na domácím hřišti Prague City Golf na Zbraslavi zahrál každé kolo pod par.

Finálové obešel za -2 a celkově byl dvanáct pod par. "Beru to jako vzpruhu. Kde jinde se ale zvednout než na domácím turnaji," řekl Matuš.

Děleným desátým místem si Matuš na Challenge a European Tour vylepšil dosavadní maximum, kterým byla dvě třiadvacátá místa. Mohl být ještě lepší, šestý, ale na závěrečných dvou jamkách udělal bogey.

Z devátého místa se k titulu posunul Stow. V neděli zahrál 65 ran (-7) a se skóre -18 zvítězil o ránu před Švýcarem Joelem Girrbachem. Na děleném třetím místě skončili Němec Florian Fritsch s Francouzem Robinem Sciot-Siegristem.

Do Prague Golf Challenge zasáhlo patnáct českých hráčů. Cutem však prošel pouze Matuš. O ránu o něj přišel v pátek na 71. místě Ondřej Lieser.

Vrcholem domácí sezony bude tradičně D+D Real Czech Masters, jenž je součástí European Tour. Hvězdami akce dotované milionem eur budou předloňský vítěz majoru Masters Angličan Danny Willett a někdejší světová jednička Angličan Lee Westwood. Na hřišti Albatross u Prahy se bude hrát 23. až 26. srpna.

Golfový turnaj Prague Golf Challenge, součást evropské Challenge Tour (par 72, dotace 185.000 eur):

1. Stow (Angl.) 270 (67+69+69+65), 2. Girrbach (Švýc.) 271 (65+70+69+67), 3. Fritsch (Něm.) 272 (68+69+67+68) a Sciot-Siegrist (Fr.) 272 (70+69+64+69), 5. Samooja (Fin.) 274 (66+71+71+66), Brown (Angl.) 274 (66+70+70+68), Huldahl (Dán.) 274 (70+68+67+69) a Schneider (Něm.) 274 (67+68+67+72), ...10. mj. Matuš (ČR) 276 (69+68+69+70).