Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Kousková si v Málaze připsala druhé vítězství na okruhu LET

Sára Kousková si na turnaji ve španělské Málaze připsala druhé vítězství na druhém nejvyšším evropském okruhu LET Access Series. Třiadvacetiletá golfistka přestoupila k profesionálkám na jaře. O jedinou ránu porazila Italku Cartaovou.

Sára Kousková
zdroj: Team SAKO autor: Tristan Jones

"Jsem ohromně šťastná, jak se zatím moje profesionální kariéra vyvíjí. Vždyť ještě před necelými dvěma měsíci jsem byla amatérkou," uvedla Kousková.

Turnaj ve Španělsku začala kolem na 74 ran, dvěma nad par. V pátek se zlepšila na 70 a dnes předvedla nejlepší kolo celé soutěže 67 úderů.

"Všechny tři dny jsem hrála stabilně a dobře. Rozdíl byl jen v patování. Ač bylo hřiště fantasticky připravené, tak greeny nás zlobily všechny," řekla Kousková. "Ani dnes se mi nepodařilo většinu patů proměnit, ale povedlo se mi několikrát dobře přihrát k jamce, což bylo důležité. Stejně jako eagle na jamce číslo 12, kde jsem patovala ze dvou metrů," konstatovala.

Za dva měsíce coby profesionálka vybojovala při obhajobě titulu na Amundi Czech Ladies Challenge na Zbraslavi začátkem června druhé místo a na elitní Ladies European Tour obsadila 13. místo v Berouně a 22. příčku v Berlíně.

V Málaze získala další důležité body do pořadí Order of Merit, z kterého si může zajistit účast na Ladies European Tour v příštím roce. "Body mi pomohou vystoupat blíže k šestému místu, které zajišťuje plnou vstupenku na Ladies European Tour. Nemusela bych tak na konci roku hrát ošidnou kvalifikační školu," uvedla Kousková, která loni vybojovanou plnou kartu na LET jako amatérka nemohla přijmout.

Amatérka Dagmar Urbánková obsadila ve Španělsku 49. místo se skóre +15.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články