Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Cesta za oceán

Další milník Woodse: Jako první překonal hranici 100 milionů na odměnách

Norton (USA) – Tiger Woods potvrzuje svůj statut dlouhodobě nejúspěšnějšího golfisty. Jako první hráč v historii překonal cifru 100 milionů dolarů získanou na oficiálních odměnách. Pomohlo mu k tomu třetí místo na právě skončeném Deutsche Bank Championship, bývalá světová jednička má po pondělku na kontě 100 350 700 dolarů. V počtu titulů však Woods stále zaostává za Samem Sneadem, který ale hrál na přelomu třicátých a čtyřicátých let a golfem si nevydělal ani milion dolarů.

Třetí místo v Nortonu znamená pro Woodse překonání dalšího milníku
zdroj: Getty Images

Šestatřicetiletý Woods si tak pojistil suverénní první místo v historickém žebříčku před Philem Mickelsonem, který si vydělal 66 805 498 dolarů. "Samozřejmě tomu pomohlo navýšení dotací. Vyhrál jsem sice méně turnajů než Sam Snead, ale ten byl v jiné éře," uvedl Woods.

Snead vyhrál rekordních 82 turnajů PGA, o osm více než Woods. Za kariéru, kterou zahájil v roce 1937, si vydělal jen 620 126 dolarů. Jeho nejvyšší prémií bylo 28 000 dolarů za druhé místo v Milwaukee v roce 1968.

Woods je v počtu vyhraných turnajů na druhém místě žebříčku se 74 tituly, přičemž jeho průměrný zisk ze 277 startů je 362 276 89 dolarů. "Povedl se mi start kariéry, brzy jsem získal několik titulů na majorech. Teď zažíváme zvýšený zájem o golf, je tu spousta mladých," uvedl Američan.

Woods zůstává po dobrém výkonu v Nortonu v boji o desetimilionový bonus pro vítěze FedExCupu, který v kariéře získal už dvakrát. Tyto prémie přitom nejsou v oficiálních žebříčcích prize money zahrnuty, stejně jako stovky milionů dolarů, které si slavný golfista vydělal na sponzorských smlouvách.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy