MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Zlín slaví první titul v sálové kopané, ve finále překonal Poličku

Zlín - Poprvé v jednačtyřicetileté historii nejvyšší domácí soutěže v sálové kopané slaví mistrovský titul Zlín. Své soupeře přitom jak v semifinále, tak i ve finále udolal až na pokutové kopy.

Českým mistrem v sálovém fotbale je poprvé v historii Zlín

Zlínští futsalisté do finále senzačně přešli přes vítěze předchozích tří ročníků pražský Chemcomex a utkali se s Poličkou. S tou přitom v základní části dvakrát kapitulovali.

Po poločasové remíze Zlín na začátku druhé půle odskočil do vedení 5:3. Druhý celek po základní části to však nepoložilo a i díky brance Miroslava Stejskala třináct vteřin před koncem normální hrací doby si vynutil prodloužení.

V něm se oběma celkům skórovat nepodařilo. O vítězi tak musely rozhodnout až pokutové kopy, v nichž se štěstěna přiklonila na stranu Zlína.