Wenger našel novou práci. Bude šéfovat ve FIFA globálnímu rozvoji fotbalu

V poslední době se s jeho jménem spojovalo uvolněné místo na lavičce Bayernu Mnichov. Arséne Wenger se ale nakonec vydal jinou cestou. Bývalý dlouholetý trenér Arsenalu bude pracovat v mezinárodní federaci FIFA jako šéf globálního rozvoje fotbalu.

Arséne Wenger
zdroj: Reuters autor: Michael Dalder

Sedmdesátiletý Francouz skončil v londýnském klubu loni v květnu po 22 sezonách a od té doby pracoval jako televizní expert.

Wenger bude ve své funkci mimo jiné dohlížet na pravidlovou komisi IFAB, trenérské programy a technické analýzy zápasů na turnajích FIFA. Má zároveň asistovat při vytvoření programu, jenž pomůže bývalým hráčům v přechodu k trenérské kariéře. Slavný kouč v podstatě nahradí bývalého nizozemského fotbalistu Marca Van Bastena, jenž byl do loňského října technickým ředitelem FIFA.

Cílem FIFA je globální rozvoj fotbalu. "Vím, že k tomuto cíli dokážu přispět. Dám do toho veškerou svou energii," uvedl na webu federace Wenger.

Štrasburský rodák trénoval Nancy, Monako a japonskou Nagoju, než usedl v roce 1996 na více než dvě dekády na lavičku Arsenalu. S londýnským klubem získal tři mistrovské tituly, sedmkrát vyhrál Anglický pohár a postoupil do finále Ligy mistrů a Poháru UEFA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy