Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Vydra je definitivně hráčem Watfordu

Londýn - Český útočník Matěj Vydra definitivně přestoupil z Udine do Watfordu, kde už dvakrát hostoval. Třiadvacetiletý fotbalový reprezentant s nováčkem anglické ligy podepsal pětiletou smlouvu.

Matěj Vydra
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

Vydra přišel do Udine v roce 2010 z Baníku Ostrava, ale v italském klubu nikdy nedostal větší příležitost a postupně hostoval v Bruggách, ve Watfordu, West Bromwichi a naposledy v minulé sezoně opět u "Sršňů". V jejich dresu dal 16 branek a pomohl k postupu do elitní Premier League.

Při prvním angažmá ve Watfordu Vydra dokonce nastřílel 22 gólů a byl vyhlášen nejlepším fotbalistou druhé ligy za sezonu 2012/13. "Jsem velmi šťastný za novou smlouvu ve Watfordu. Velké díky patří všem mým fanouškům, kteří ve mě věřili," uvedl Vydra.

Patnáctinásobný reprezentant se původně měl do anglického klubu vrátit jen na dvouleté hostování, nakonec se dohodl trvalý přestup. "Teď nás majitel požádal, zda bychom měli něco proti přestupu, a pro Matěje to problém nebyl. V klubu se cítí jako doma a lidi ho milují," řekl hráčův agent Ondrej Chovanec. 

Odchovanec Jihlavy původně měl reprezentovat český tým do 21 let na právě skončeném domácím mistrovství Evropy, ale Watford, kde působí i další Čech Daniel Pudil, ho na turnaj odmítl pustit.

Vydra si nejvyšší anglickou soutěž vyzkoušel už v předminulém ročníku za West Bromwich, jenže tam se tolik neprosadil a ve 23 duelech jen třikrát skóroval.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy