Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Vláda nepodpoří návrat policie na stadiony

Praha - Vláda ve sněmovně nepodpoří návrh sociálních demokratů, aby se policie vrátila na fotbalové stadiony a dohlížela tam na dodržování pořádku. Návrh ČSSD totiž vypouští ze zákona o podpoře sportu ustanovení, které do něj vložili zákonodárci při schvalování policejní reformy. Sociálními demokraty navrhovanou změnu dnes posuzoval kabinet, jeho negativní stanovisko tlumočil mluvčí vlády Jakub Stadler. Bez ohledu na názor vlády čeká nyní předlohu posouzení sněmovnou.

ČSSD tvrdí, že nepřítomnost policistů na stadionech provokuje určité skupiny lidí ke stupňování trestné činnosti. Poukazuje přitom na výtržnosti, které se odehrály koncem února v prvním jarním kole fotbalové ligy. Podle ministra vnitra Ivana Langra (ODS) je na pořadatelích, aby zajistili pořádek na stadionech. Je přesvědčen, že nový systém zajištění bezpečnosti na fotbalových stadionech je nastaven dobře.

0Mirek Topolánek:

"Myslíme si, že právě ta (vládou schválená) úprava, a dokládá to praxe např. z fotbalových utkání na Slavii, je tou, po které praxe volala. Umožňuje nejenom zvýšit odpovědnost pořadatelů těchto společenských a sportovních akcí, na druhé straně umožňuje zintenzivnit účast policie v případě, že akce je identifikována jako riziková."

Sociální demokraté chápou návrat policie na stadiony jako nezbytný první krok k řešení problému výtržností při fotbalových utkáních. Jako urgentní opatření, které musí být provedeno bezodkladně, je třeba umožnit s okamžitou platností návrat policie na stadiony, stojí v jejich důvodové zprávě.
V neděli 22. února musela zasahovat policie proti rozvášněným ostravským fanouškům v Brně. Podobné problémy měli pořadatelé také při duelu Olomouce s pražskou Spartou, ale tam pořadatelská služba situaci zvládla bez policejního zásahu.0

Hlavní zprávy