Absa Cape Epic

Venkovní mizérie je minulostí, Mohuč dobyla Olympijský stadion v Berlíně

Téměř rok čekali fotbalisté Mohuče na vítězství ze hřiště soupeře. Dočkali se až v předehrávce 23. kola bundesligy v Berlíně, kde porazili Herthu 2:0 zásluhou dvou branek Robina Quaisona. Švédský záložník skóroval pět minut před přestávkou a v 65. minutě stanovil konečný výsledek.

Utkání Hertha - Mohuč
zdroj: imago sportfotodienst autor: Huebner/Voigt

Domácí, v jejichž dresu odehrál celý zápas český záložník Vladimír Darida, nedokázali navázat na předchozí triumf v Leverkusenu. Už v 15. minutě navíc přišli o kapitána Vedada Ibiševiče, který skončil se zlomeným nosem v nemocnici.

Quaison se poprvé prosadil těsně před odchodem do kabin. Po oku lahodící individuální akci zamířil z hranice velkého vápna k levé tyči a brankář Jarstein plachtil marně. V 65. minutě obdržel čtyřiadvacetiletý Seveřan nezištnou přihrávku od Jeana-Philippa Gbamina a samostatný nájezd přetavil ve druhý gól, na který Hertha odpovědět nedokázala.