Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Vedení Bayernu navzdory porážce s Leverkusenem podrželo Tuchela. Nic se nemění, zůstává, zní z klubu

Vzdor dost možná klíčovému zaváhání v boji o titul má nadále důvěru vedení klubu. Trenér Bayernu Mnichov Thomas Tuchel zůstává i přes porážku 0:3 s Leverkusenem v souboji o první místo Bundesligy koučem bavorského giganta, jak uvedl v rozhovoru pro Bild výkonný ředitel Jan-Christian Dreesen. Podle sportovního ředitele Christopha Freunda už nemají Mnichované kvůli pětibodové ztrátě na vedoucí Bayer boj o titul v jejich rukách.

Trenér Bayernu Mnichov Thomas Tuchel
zdroj: Reuters autor: Wolfgang Rattay

"Nic se nemění. Už před zápasem jsme věděli, že to bude těžké. Rádi bychom dosáhli jiného výsledku, soustředíme se na další utkání. Nerad se opakuju (o Tuchelově budoucnosti), zůstává to tak, jak jsem řekl," prohlásil Dreesen.

Uznal, že Leverkusen byl lepší. "Zasloužili jsme si prohrát, musíme to přijmout. Naštěstí zbývá 13 kol, musíme doufat, že Leverkusen udělá jednu dvě chyby. I když to proti němu bylo těžké, nevzdáme se. Musíme se dát do kupy. Ve středu proti Laziu (v osmifinále Ligy mistrů) máme možnost sobotní utkání napravit," uvedl šestapadesátiletý Němec.

Bayer uštědřil Mnichovanům, kteří ovládli Bundesligu jedenáctkrát za sebou, třetí porážku v ligové sezoně a odskočil jim na rozdíl pěti bodů.

"Prakticky jsme si nevytvořili žádné šance a zaslouženě prohráli. Samozřejmě je to hořké v takovém utkání, těžko se to vysvětluje. Dopustili jsme se příliš mnoha chyb a dovolili jsme Leverkusenu dominovat. Až moc snadno jsme inkasovali. Pro náš tým to není typické, velká utkání jsme vždycky uměli hrát. Teď musíme vyhrát všechny zápasy. Nemáme to už v našich rukách, to je fakt," uvedl Freund.

Rozčarování z výsledku neskrývali ani hráči Bayernu. "Byl to jeden z našich nejhorších výkonů v jednom z nejdůležitějších zápasů. Chtěli jsme bránit agresivně a vysoko, nečekali jsme, že Leverkusen nastoupí s takovou sestavou. Každý z nás se musí zamyslet nad svým výkonem," řekl gólman a kapitán Manuel Neuer.

Šlágr 21. kola rozhodli Josip Stanišič, Alejandro Grimaldo a Jeremie Frimpong. Adam Hložek nastoupil v 90. minutě, další čeští hráči vítězného celku Patrik Schick a Matěj Kovář zůstali mezi náhradníky. Svěřenci kouče Xabiho Alonsa v této soutěžní sezoně nenašli přemožitele v žádném z dosavadních 31 zápasů a atakují německý rekord Bayernu, jenž v letech 2019 až 2020 vydržel bez porážky 32 utkání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články