Cyklotoulky

V repríze minulého finále porazili mladí Portugalci Italy 3:0

Na evropském šampionátu devatenáctek v Jerevanu byly v první den odehrány dva zápasy. Domácí Arménie utrpěla očekávanou porážku se Španělskem 1:4, Portugalsko hladce přehrálo Itálii 3:0.

Portugalci nedali na startu ME devatenáctek Italům šanci

Fotbalisté Portugalska rozehráli letošní mistrovství Evropy do devatenácti let stejným způsobem, jakým zakončili ten minulý, tedy vítězstvím nad Itálií. Zatímco však loni ve finále uspěli až na penalty, tentokrát měli nad soupeřem z Apeninského poloostrova navrch už od začátku zápasu.

Úvodní gól dali v osmadvacáté minutě z rohového kopu zásluhou přesné hlavičky Goncala Cardosa. Skvěle jim navíc vyšel vstup do druhého poločasu, kdy se během sedmi minut trefili dvakrát. Nejdříve skóroval po centru z levé strany hřiště Goncalo Ramos a po něm se po parádní přihrávce brankáře přes celé hřiště prosadil také Félix Corriea.