Je nám líto, video expirovalo.

V 29 letech nečekaný konec kariéry. Už nepotřebuji žádný potlesk, řekl Schürrle

Má za sebou úspěšnou kariéru včetně zisku titulu mistra světa, přesto rozhodnutím o konci v 29 letech hodně překvapil. Německý útočník André Schürrle, jenž byl jedním z hrdinů finále mistrovství světa v Brazílii 2014 proti Argentině, v jehož prodloužení přihrál na vítězný gól Mariovi Götzemu, však už necítil dostatečný elán pokračovat s profesionálním fotbalem. Naopak bojoval s osamělostí.

Schürrle slaví gólovou trefu
zdroj: Fotoarena/Sipa USA autor: Marcelo Machado de Melo

"To rozhodnutí ve mně zrálo dlouho. A už nepotřebuji žádný potlesk," řekl Schürrle listu Spiegel.

Schürrle měl ještě na příští sezonu smlouvu s Borussií Dortmund, ale vicemistrovský klub v tomto týdnu oznámil, že po skončení hostování ve Spartaku Moskva se hráč dohodl na předčasném ukončení kontraktu. Za Dortmund už nehrál ani v předchozí sezoně, kdy hostoval ve Fulhamu a zažil sestup z anglické ligy.

Schürrle vysvětlil, že se v poslední době cítil často osamělý, zvlášť když přicházely neúspěchy a vrcholy nepřibývaly. A postěžoval si, že své pocity často nemohl dát najevo. "Člověk pořád musí hrát určitou roli, aby v byznysu přežil, jinak ztratíš práci a novou nedostaneš. A ve fotbale platí jen výkon na hřišti, pro zranitelnost a slabosti v něm není místo," prohlásil Schürrle.

Do Borussie přišel v roce 2016 za 30 milionů eur z Wolfsburgu, ale za BVB odehrál jen 51 soutěžních zápasů. V minulosti Schürrle působil také v Mohuči, Leverkusenu a Chelsea.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy