Ostrava - Jihlava

Uruguay odstartovala Copu hladkou výhrou nad oslabeným Ekvádorem

Fotbalisté Uruguaye vstoupili do mistrovství Jižní Ameriky v Brazílii jasným vítězstvím 4:0 nad Ekvádorem, který hrál již od 24. minuty v deseti. Pro jednoho z favoritů turnaje to byla nejvyšší výhra na Copě América od roku 1967.

Edinson Cavani se raduje z branky
zdroj: Reuters autor: Washington Alves

Patnáctinásobné šampiony poslal do vedení Nicolas Lodeiro, který otevřel skóre už v šesté minutě.

Po necelé půlhodině hry dostal po konzultaci s videem červenou kartu José Quinteiro za úder loktem a Uruguayci početní výhodu využili.

Ještě do poločasu se akrobatickým volejem trefil Edinson Cavani a třetí gól přidal po rohovém kopu Luis Suárez.

Uruguay zahájila šampionát Jižní Ameriky výhrou nad Ekvádorem

Ve druhém poločase už příliš šancí k vidění nebylo. Ke slovu se ale znovu dostalo videu, které potvrdilo vlastní gól obránce Artura Miny.

"Měli jsme šance v prvním poločase a využili jsme je. Díky tomu jsme zápas zvládli. Oni šli do deseti, a to nám umožnilo utkání kontrolovat," řekl Cavani. "Byl to důležitý první krok a pokusíme se formu udržet i ve zbytku turnaje," dodal.

Další zápas ve skupině C sehraje Uruguay, která na titul čeká od roku 2011, ve čtvrtek proti hostujícímu Japonsku. Ekvádor nastoupí v pátek proti úřadujícím šampionům z Chile.

Výsledky fotbalového mistrovství Jižní Ameriky Copa América:

Skupina C: Uruguay - Ekvádor 4:0 (3:0)
Branky: 5. Lodeiro, 32. Cavani, 44. Suárez, 77. vlastní Mina. ČK: 24. Quinteros (Ekv.).