58. Rally Šumava Klatovy

Tým USA i v deseti uhájil postup do čtvrtfinále Copy Amériky

Philadelfie - Fotbalisté Spojených států amerických dokázali napravit nepovedený vstup do turnaje a vítězstvím 1:0 nad Paraguayí si zajistili postup do čtvrtfinále Copy América. Výběr pořadatelské země po druhém vítězství za sebou vyhrál základní skupinu A, protože již jistý účastník play-off Kolumbie prohrála 2:3 s Kostarikou.

Američané slaví gól do sítě Paraguaye
zdroj: ČTK/AP/Matt Rourke

Postup Američanům vystřelil ve Filadelfii Clint Dempsey ve 27. minutě. Domácí tým pak odehrál téměř celý druhý poločas v deseti hráčích, poté co obránce DeAndre Yedlin dostal během minuty dvě žluté karty za fauly.

V závěru podržel tým německého kouče Jürgena Klinsmanna dvěma důležitými zákroky brankář Brad Guzman. "Chlapci prokázali velké srdce, zvlášť po té červené kartě. Ukázali jsme charakter a jsme hrdí, že jsme postoupili," řekl Dempsey.

Kolumbie poprvé ztratila

Kolumbie, jež na začátku turnaje získala skalp USA (2:0), ztratila na turnaji poprvé body. Proti Kostarice musela od počátku dotahovat, protože už ve druhé minutě otevřel skóre Johan Venegas.

Frank Fabra sice brzy vyrovnal, ale ještě v prvním poločase si také dal vlastní gól. Před uplynutím hodiny hry zvýšil Celso Borges a Kostarika už bez šance na postup mířila alespoň za nápravou předchozího debaklu 0:4 s USA. Nic na tom nezměnil ani gól Marlose Morena, vyrovnat už Kolumbie nestihla.