Následuje
MS 2020 Itálie

Turecko už nevede Terim. Po rvačce v restauraci u národního týmu skončil

Ankara – Fatih Terim už není trenérem turecké fotbalové reprezentace. Zkušený kouč skončil dva týdny poté, co se v jedné restauraci porval. Vedení národního svazu TFF oznámilo, že se s třiašedesátiletým trenérem dohodlo na rozvázání smlouvy.

Kouč Turecka Fatih Terim
zdroj: ČTK/ABACA/AA

V tureckých médiích se v minulých dnech objevily videozáběry, na nichž se Terim pere s majitelem restaurace v letovisku Alacati u Egejského moře. Po incidentu, do něhož se kromě uznávaného kouče zapojili i jeho dva zeťové, zůstalo údajně pět zraněných mužů.

"Došlo k určitým nefotbalovým záležitostem, které vyčerpávaly našeho trenéra Fatiha Terima a vedení Turecké fotbalové federace. Proto se obě strany dohodly, že bude nejrozumnější se rozejít," uvedli představitelé TFF v prohlášení.

Terim, jenž vedl tureckou reprezentaci již v letech 1993-1996 a 2005-2009, byl u kormidla národního týmu své země od roku 2013. Na loňském mistrovství Evropy navzdory vítězství 2:0 nad Českem jeho svěřenci nepostoupili ze základní skupiny a v rozehrané kvalifikaci o postup na MS 2018 do Ruska jsou v tabulce 1. skupiny třetí dva body za lídry Chorvatskem a Islandem.

Kromě turecké reprezentace trénoval Terim také třikrát Galatasaray, vyzkoušel si i angažmá v Sérii A ve Fiorentině a AC Milán. Galatasaray dovedl v roce 2000 k vítězství v Poháru UEFA a získal s ním šest mistrovských titulů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy