Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Trpišovský: Remíza je pro nás příznivá, více tlaku teď bude na soupeři

Trenér Jindřich Trpišovský považoval domácí bezbrankovou remízu v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů s Midtjyllandem vzhledem k průběhu a několika soupeřovým šancím za příznivý výsledek. Je mu jasné, že za týden v odvetě v Dánsku se Slavia musí zlepšit. Pražané podle něj potřebují zapracovat na standardních situacích a v ofenzivě dostat míč více na zem.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

"Myslím, že tím, jak zápas proběhl, jak byl vyrovnaný a těžký, je ten výsledek pro nás dobrý. Ty týmy jsou hodně podobné. Víme, že nás Ondra Kolář v druhé půli podržel, chytil dvě nepříjemné situace. Po tomhle průběhu je to pro nás příznivý výsledek," řekl Trpišovský.

Zatímco slávisté neměli v utkání vyloženou šanci, Midtjylland se v druhé půli dostal do dvou až tří. "Nechtěli jsme vytahovat tolik hráčů do ofenzivy, protože případný gól z brejku by nám to zkomplikoval do odvety. Pro nás dobře, že jsme neinkasovali, to je takový bonus," uvedl Trpišovský.

"Myslím, že ve druhém zápase se Dánům bude hrát trochu hůř. Tím, že jsme nedostali gól, se výhoda trochu překlopí na naši stranu. Věřím, že tam budeme mít větší výhodu toho tlaku, který teď bude na soupeře. Můžeme si tam dovolit třeba i víc riskovat ohledně postavení na hřišti. Potřebujeme podat lepší výkon, hlavně do ofenzivy," doplnil slávistický kouč.

Pražané podle něj musejí v útoku hrát více po zemi, a ne tolik nakopávat. "Zaprvé musíme zlepšit standardní situace, ať už obranné, nebo útočné. To strašně rozhodne o tom druhém zápase, vlastně i v předchozím kole s Bernem ze standardky rozhodli. A druhá věc je, že se musíme dostávat v ofenzivě do situací, které jsou pro nás výhodné. V momentě, kdy se dostaneme do silových věcí, přetlačování, do toho, že je balon nahoře, mají výhodu oni," řekl Trpišovský.

"Potřebujeme zápas v ofenzivě dostat více na zem, do kombinace. Stejně jako oni mají rychlé hráče dopředu, máme je i my. V první půli to bylo několikrát vidět," doplnil.

Kvůli koronavirové pandemii se celá kvalifikace evropských pohárů hraje bez diváků, v Edenu tak byl slyšet každý výkřik. "My všichni, kteří jsme zvyklí na vyprodané zápasy a skvělou atmosféru, cítíme, že je to extrémně smutné. Blíží se to přípravnému zápasu. Nesluší to fotbalu ani té soutěži, i když všichni samozřejmě víme, o co hrajeme," dodal Trpišovský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy